اخبار بازی

ثبت طراحی بی‌سیم برای PlayStation VR 2

ثبت طراحی بی‌سیم برای PlayStation VR 2

وی جی مگ: شرکت سونی در چند وقت اخیر حق اختراع‌های مختلفی را به ثبت رسانده است که با توجه به در دست ساخت بودن کنسول نسل بعدی آن‌ها منطقی به نظر می‌رسد. حق اختراع جدید به ثبت رسیده در ژاپن به هدست واقعیت مجازی نسل بعدی این شرکت مرتبط بوده و در آن نوعی طراحی بی‌سیم برای PlayStation VR 2 بکار برده شده است.

به گزارش وی جی مگ، هر مصرف‌کننده‌ای که تاکنون PlayStation VR خریداری کرده و با آن کار کرده باشد می‌داند که سیم‌های بی‌انتهای این دستگاه می‌توانند مشکلات مختلفی را ایجاد کنند. ظاهرا این مسئله در نسل بعدی هدست واقعیت مجازی سونی وجود نخواهد داشت. حق اختراع مورد بحث به سیستمی برای هدست بی‌سیم اشاره دارد که با تعویض فرکانس‌های انتقال، باعث برقراری ارتباطی پایدار و دائمی در هر شرایطی با هدست می‌شود. در این مورد به خصوص از فراکانس‌های 5GHz و 60GHz استفاده شده است. 60GHz فرکانس اصلی برای برقراری ارتباط بوده و از فرکانس 5GHz به منظور فرکانس پشتیبان بهره گرفته شده است.

باید توجه کرد موارد ذکر شده در حق اختراع‌های به ثبت رسیده همیشه در محصول نهایی پیاده‌سازی نمی‌شوند با این حال نسل بعدی هدست واقعیت مجازی PlayStation VR امری دور از انتظار نبوده و طراحی بی‌سیم برای PlayStation VR 2 هم جزو حداقل پیشرفت‌هایی است که سونی می‌تواند در آن اعمال کند.