اخبار بازی

دلیل حذف Driveclub از فروشگاه سونی مشخص شد

دلیل حذف Driveclub از فروشگاه سونی مشخص شد

وی جی مگ: در روزهای گذشته بود که به اطلاع‌تان رساندیم کمپانی سونی تصمیم گرفته تمامی محتویات Driveclub را از استور خود حذف کرده و سرورهای آن را نیز در مارچ 2020 تعطیل کند. اکنون به گفته کارگردان سابق بازی، حذف Driveclub از گاه امری رایج و استاندارد بوده و برای اکثر بازی‌های ریسینگ در این صنعت اتفاق می‌افتد.

به وی جی مگ، پائول راستسکی که پیش از پیوستن به ، وظیفه ساخت بازی در کمپانی Codemasters هم برعهده داشت در توییتر توضیح داد «بخواهم به طور واضح و شفاف بگویم به مانند بسیاری از بازی‌های ریسینگ، دلیل حذف Driveclub از فروشگاه سونی به مسائل حق امتیاز و لایسنس مربوط می‌شود. این یک رویکرد استاندارد در این صنعت محسوب می‌شود. قرارداد بازی 5 ساله بوده است. بنابراین تا پیش از حذف، آن را خریداری کنید.» هم‌چنین راستچینسکی اظهار کرد به دلایل هزینه‌های موجود، تمدید و گسترش لایسنس‌ها امری ساده به شمار نمی‌رود.

«قراردادها در بازی‌ها و سازنده‌های و تولیدکننده‌های مختلف متفاوت محسوب می‌شود. تمدید و افزایش مدت زمان این قراردادها امکان‌پذیر است اما به دلیل وجود هزینه‌ها، لایسنس‌ اتومبیل‌ها امری آسان و راحت به شمار نمی‌رود.» راستچینسکی در انتهای صحبت‌های خود گفت تعطیلی و خاموشی سرورها موضوعی متفاوت است. «فروش امری است که پس از اتمام دوره قرارداد، محدود می‌شود. در مقابل سرورها امری هستند که تنها به مسائل تجاری مرتبط می‌شوند.»