اخبار بازی

وزارت دفاع روسیه Metal Gear را پروژه جاسوسی آمریکا می‌داند

وزارت دفاع روسیه Metal Gear را پروژه جاسوسی آمریکا می‌داند

: به عقیده وزارت دفاع روسیه مجموعه پروژه جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا بوده تا شما را دچار شست‌وشوی مغزی قرار دهد. هیچ گونه مدرکی هم برای آن ارائه نشده تا باری دیگر اسباب تعجب اهالی ویدئوگیم فراهم شود.

به گزارش ، در جریان یک نشست پارلمانی آندره کارتاپولوف معاون رئیس وزارت دفاع دولت روسیه اظهار کرد مجموعه بازی‌های ویدئویی محبوب نظیر ساخته هیدئو کوجیما یعنی ، پروژه‌ سرویس‌های جاسوسی ایالت متحده آمریکا بوده و هدف‌شان شست‌وشوی مغزی و تحت تاثیر قرار دادن هوشیاری عموم مردم به ویژه افراد جوان است.

در سطح اینترنت، پروژه‌های سرویس‌های ویژه آمریکا نظیر RuNet Echo و پیاده‌سازی شده تا به طور مستقیم آگاهی مردم و مخصوصا افراد قشر جوان را تحت تاثیر قرار دهد.

کارتالوف ادامه داد چنین پروژه‌هایی طراحی شده تا فعالیت‌های معترضانه را تشویق کند و افراد جوان را با احساسات ضد قدرت تحریک کند. مشخص نیست این تئوری‌ها از کجا نشات می‌گیرد اما ظاهرا نائب رئیس وزارت دفاع روسیه از مواردی اطلاع دارد که سایر افراد از آن باخبر نیستند. همان‌طور که می‌دانید مجموعه حتی محصول سازندگان آمریکایی نبوده و شخص هیدئو کوجیما و شرکت ژاپنی کونامی مسئول تولید آن بوده‌اند.

در این مجموعه گیمر با کنترل شخصیت‌هایی مانند سالید اسنیک یا بیگ‌باس در پی آن است تا سلاح‌های مخصوصی با نام را که قادر به شلیک سلاح اتمی است پیدا کند. نکته قابل توجه بدین شرح است که بسیاری از نسخه‌های این مجموعه در مقابل اقدامات ارتش ایالت متحده آمریکا و سیاست‌های این کشور قرار می‌گیرد.

منبع

از به اشتراک بگذارید :))
فرداد معبودی

فرداد معبودی

3 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
جواد

چرت گفته…
متال گیر بازی ضد آمریکایی…

میثم قربانی

چه مورد عجیبی.
اینام تئوری توطئه رو یه جورایی صرف کردنا

Mehdi

میثم داداش نیم ساعت نمی روید؟؟؟