اخبار بازی

پایان کار رسمی Driveclub تا سال 2020

پایان کار رسمی Driveclub تا سال 2020

: کمپانی از پایان کار رسمی Driveclub داد. قرار است تا مارچ 2020 سرورهای این عنوان انحصاری PS4 خاموش شده و از دسترس خارج شوند.

به گزارش وی جی مگ، پایان کار رسمی Driveclub خبر چندان غافل‌‍گیرکننده‌ای محسوب نمی‌شود. زیرا کمپانی سونی در سال استودیو توسعه‌دهنده این اثر یعنی را تعطیل کرد. بازی Driveclub به همراه طیف وسیعی از مشکلات مختلف در سال 2014 عرضه شد. تیم سازنده در استودیو Evolution با تعداد مشکلات زیادی در بخش سرورهای بازی مواجه بودند که نیاز بود تا روی آن‌ها کار بیشتری صورت بگیرد. در عین حال بازی در یافتن جذب مخاطب هم ناتوان نشان می‌داد.

با این حال در یکی از چرخش‌هایی که یک بازی در پس از عرضه به واسطه پشتیبانی سازنده و عرضه محتویات پس از انتشار تجربه کرد استودیو Evolution موفق شد Driveclub را به یکی از بهترین بازی‌های ریسینگ PS4 تبدیل کند. این مورد از طریق عرضه اتومبیل‌ها، مسیرها و معرفی بخش موتورسیکلت از طریق یک بسته الحاقی صورت گرفت. به‌علاوه با بخش واقعیت مجازی نیز به این عنوان اضافه شد.

به گفته سونی علاوه‌بر تعطیل شدن سرورهای بازی در مارچ 2020، تمامی محتویات اضافی این اثر نیز تا آگوست 2019 از شبکه PSN حذف خواهند شد که شامل بخش موتوسیکلت و واقعیت مجازی نیز می‌شود. با این حال بخش تک نفره بازی هم‌چنان در دسترس باقی خواهند ماند.