اخبار بازی

چرا نسخه جدید Splinter Cell ساخته نمی‌شود ؟

چرا نسخه جدید Splinter Cell ساخته نمی‌شود ؟

وی جی مگ: در یک سال گذشته شایعات مختلف و گسترده‌ای پیرامون نسخه جدید Splinter Cell که تقاضای فراوانی هم برای توسعه آن وجود دارد به گوش رسید که البته هیچ کدام تحقق پیدا نکرد. با توجه به این که آخرین نسخه از این مجموعه در سال 2013 تحت عنوان : Blacklist ساخته و عرضه شد و اکنون طرفداران تمایل زیادی برای تجربه مجدد این سری دارند باید دید چه دلایلی وجود دارد که هم‌چنان از ساخت و معرفی نسخه جدید این مجموعه خودداری می‌کند.

به گزارش وی جی مگ، ایو گلیموت مدیرعامل کمپانی فرانسوی در گفتگو با IGN توضیحاتی در خصوص غیبت این مجموعه اکشن مخفی‌کاری محبوب در سال‌های اخیر ارائه کرد. به گفته گلیموت، تمایل برای ایجاد تغییرات در سری و هر نسخه جدید آن در مقایسه با عناوین قبلی با خواسته طرفداران این مجموعه تناقض دارد که همواره دوست دارند این سری از ریشه‌های خود چندان منحرف نشود. همین موضوع سبب شد فشار زیادی روی تیم سازنده برای کار روی این مجموعه باشد.

از طرفی دیگر مدیر کمپانی مذکور ادامه داد محبوبیت روز افزون فرنچایزهای دیگر Ubisoft مانند Assassin’s Creed عامل مهمی در غیبت  در سال‌های اخیر بوده است و این توسعه‌دهنده فرانسوی ترجیح داده به جای کار روی این مجموعه اکشن مخفی‌کاری، روی فرنچایزهای دیگر کار کند. با این حال ایو گلیموت اظهار کرد در آینده اخباری پیرامون فرانچایز خواهیم شنید اما اکنون نمی‌تواند جزئیات بیشتری در میان بگذارد با این حال تاکید زیادی نیز روی اظهارات انتهایی خود نکرد.