اخبار بازی بازی ایرانی

چهارمين نمايشگاه بازی‌های رايانه‌ای امسال برگزار خواهد شد

چهارمين نمايشگاه بازی‌های رايانه‌ای

به گزارش روابط عمومی ‌های رایانه‌ای، چهارمین دوره ‌های رایانه‌ای تهران با اعمال تغییراتی نسبت به دوره‌های پیشین، پس از 6 سال با هدف یی زیست‌بوم بازی‌های رایانه‌ای کشور، برگزار می‌شود.
بازی‌های رایانه‌ای با مخاطب 28 میلیون نفری در ایران و 2.3 میلیارد نفری در سراسر دنیا یکی از محبوب‌ترین رسانه‌ها است. تولیدات رسانه‌ای این بسیاری از رکوردهای فروش را جابجا کرده و بیشترین رشد بازار را در مقایسه با سایر صنایع رسانه‌ای داشته است.
وجود تعداد کثیری از تیم‌ها یا شرکت‌های بازی‌سازی کوچک و تولید بازی‌های موبایلی ایرانی پرطرفدار و پردرآمد، نویدبخش ظهور ی جوان و پویا در اکوسیستم نوآوری کشور است. پتانسیل‌ این در حوزه اشتغال‌ و صادرات می‌تواند آن را به یکی از مسیرهای جایگزین درآمدهای نفتی تبدیل کرده و به تقویت اقتصاد غیرنفتی کمک کند.
چهارمین ‌های رایانه‌ای تهران با هدف همسو و کردن زیست‌بوم بازی‌های رایانه‌ای کشور و فعال‌سازی ظرفیت‌های اشاره شده، امسال پس از ۶ سال وقفه برگزار خواهد شد. اگرچه این نمایشگاه برای بازدید عموم طراحی شده و در دوره‌های قبل نیز یکی از پربازدیدترین نمایشگاه‌های کشور بوده اما برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته که در خلال برگزاری این رویداد بزرگ، بازیگران کلیدی اين نیز با یکدیگر در ارتباط و تعامل قرار گرفته و همکاری‌های فی‌ما‌بین بیش از گذشته شکل بگیرد و موجب هم‌افزایی در این عرصه شود.
این نمایشگاه، فرصتی برای ارائه و معرفی آخرین دستاوردها و تولیدات داخلی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای است. همچنین بخش‌هایی برای سرگرم‌سازی و مفرح کردن فضای نمایشگاه در نظر گرفته شده تا بازدیدکنندگان علاوه بر گذراندن اوقاتی خوش با جدیدترین سخت‌افزارها و فناوری‌های این حوزه آشنا شده و آن را تجربه کنند.
شایان ذکر است این رویداد، تمرکز خاصی بر خانواده‌ها و کودکان به عنوان هسته اصلی متاثر از بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یک رسانه خواهد داشت و دو مقوله «سواد بازی‌های رایانه‌ای» و «بازی‌های جدی» نیز با همین هدف فرهنگی، در این رویداد بزرگ مورد توجه قرار خواهند گرفت.