اخبار بازی

کارمند سابق Valve: نجات PC Gaming با Epic Games Store

کارمند سابق Valve: نجات PC Gaming با Epic Games Store

وی جی مگ: بدون شک و قراردادهای انحصاری آن با بازی‌های مختلف، پرحاشیه‌ترین اتفاق‌های چند ماه اخیر را شکل داده. مسئله‌ای که حتی واکنش کارمند سابق را به همراه داشته. فردی که اعتقاد دارد و در حال از بین بردن بودند.

به گزارش وی جی مگ، ریچارد گلدرایچ کارمند سابق به تازگی در حساب کاربری توئیتر خود به این موضوع اشاره داشته که «30 درصد سهم از فروش بازی‌ها غیرقابل تحمل است.» این کارمند سابق اعتقاد دارد که صنعت بازی تنها به کسب درآمد بیشتر از طریق کمک کرده و حالا Epic Games Store در حال اصلاح آن است.

با این حال مسئله‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که دیگر کمپانی‌هایی که به صورت مستقیم با فروش بازی روی پلتفرم‌های مختلف درگیر هستند نیز چنین سهمی 30 درصدی را به خود اختصاص داده‌اند. از دهه 80 میلادی که نینتندو چنین ساختاری را شکل داد تاکنون، شرکت‌های مختلف از جمله مایکروسافت و سونی و دیگر میزبان‌های فروشگاه‌های بازی چنین سهمی را برای خود نظر داشته و عملا مشکلی با این مسئله به وجود نیامده.

با این حال دلایل مختلفی برای حضور یک رقیب مناسب برای ‌ و Steam می‌توان در نظر گرفت اما مطمئنا سهم 30 درصدی یکی از اصلی‌ترین آنها نیست.