اخبار بازی

۱۸ ماه زندان برای هکر Microsoft و Nintendo

۱۸ ماه زندان برای هکر Microsoft و Nintendo

: دادگاه لندن دو هکر Microsoft و Nintendo را که به سرورهای داخلی این دو کمپانی نفوذ کرده بودند و آن را در فضای اینترنت به اشتراک گذاشته بودند به زندان محکوم کرد. یکی از دو نفر از دسترسی‌های حاصل شده برای دستیابی به اطلاعات محرمانه محصولات این کمپانی‌ها استفاده کرده بود.

به وی جی مگ، زمیس کلارک محقق امنیتی 24 ساله در ژانویه توانست با استفاده از یک نام‌کاربری و پسورد داخلی به سرورهای دست پیدا کند. به گزارش وب The Verge طی سه هفته آینده کلارک موفق شد مجموعا 43 هزار فایل را از این سرقت کند. هم‌چنین این هکر اطلاعات به دست آمده را به صورت آنی در محیط اینترنت به اشتراک گذاشت و از طریق سبب شد طیف گسترده‌ای از کاربران در سرتاسر جهان به این اطلاعات محرمانه کمپانی دست پیدا کنند. کلارک سرانجام در ماه ژوئن دستگیر شد.

توماس هانسل یکی از افرادی بود که به واسطه اطلاعات منتشر شده از سوی کلارک توانست به سرورها دسترسی پیدا کند و همراه این شخص نیز در دادگاه لندن حاضر شد. هانسل هم به مانند کلارک در ژوئن دستگیر شد پس از آن که طی یک بازه زمانی 17 روزه تعداد فراوانی سرچ در سرورهای مایکروسافت برای یافتن اطلاعات محصولات انجام داد.

به دنبال دستگیری، کلارک با وثیقه از بازداشت آزاد شد اما در حالی که منتظر محکومیت خود بود با استفاده از ابزارهای تغییر IP، سرورها و Nintendo را هک کرد و تعداد بسیار فراوانی نام‌کاربری و پسورد را به سرقت برد. در مجموع خسارت برآورد شده توسط Nintendo به میزان 900 هزار الی 2 میلیون دلار اشاره دارد. Microsoft هم خسارت خود را 2 میلیون دلار تخمین زده است.

این اولین باری نبوده که کلارک در مشکلات امنیتی به وجود آمده دخیل بوده است. این شخص در نفوذ اطلاعاتی صورت گرفته در کارخانه Vtech در هنگ کنگ در سال هم مشارکت داشت در حالی که کلارک به 15 ماه و هانسل به 6 ماه حبس محکوم شدند 18 ماه حبس تعلیقی در انتظار هر دو هکر Microsoft و Nintendo خواهد بود.

برچسب‌هاmicrosoft nintendo هک هکر