اخبار بازی

صحبت‌های مسئولین Square Enix درباره فلسفه ساخت Final Fantasy 7 Remake

صحبت‌های مسئولین Square Enix درباره فلسفه ساخت Final Fantasy 7 Remake

وی جی مگ: شرکت Square Enix به تازگی آگهی موقعیت شغلی جدیدی را منتشر کرده و طی آن به دنبال یک برنامه‌ریز بخش مبارزات برای عنوان مورد انتظار Final Fantasy 7 Remake است. این آگهی اطلاعاتی را راجع به این پروژه و فلسفه ساخت Final Fantasy 7 و رویکرد استودیو Business Division 1 که در حال کار روی Mobius Final Fantasy هم می‌باشد در اختیار قرار می‌دهد.

به گزارش وی جی مگ، در ابتدا مشخص شد که تیم سازنده به دنبال آن است تا اثر جدیدی را خلق کند و هدف از این پروژه تنها یک بازسازی ساده نیست. هدف سازندگان بدین شکل است که این بازسازی عنوانی فراتر از بازی اصلی Final Fantasy 7 باشد. در آگهی ذکر شده که «هدف و فلسفه ساخت Final Fantasy 7 بدین شرح بوده که باید با چالش‌های بیشتری نسبت به ساخت بازی‌های جدید رو به رو شویم. این شغل علاوه بر تاثیرات جهانی که به دنبال خواهد داشت اثر مستقیمی نیز رو سازنده‌ای دارد که به طور مداوم در حال رشد و پیشرفت است. باید توجه شود در این پروژه ضمن ایجاد یک جهان‌بینی جدید برای بازی، ماهیت Final Fantasy 7 باید برای طرفداران قدیمی آن آشنا بماند.»

به دلیل اینکه هدف تیم سازنده، ساخت اثری است که از بازی اصلی نیز فراتر رود آن‌ها هم‌چنان مشغول استخدام کارمندان جدید برای تیم سازنده داخلی خود هستند. شواهدی وجود دارند با این ادعا که شرکت Square Enix از برنامه‌ریزی های انجام شده برای پروژه بازسازی Final Fantasy 7 عقب افتاده و به همین دلیل مشغول استخدام اعضای جدید برای کار روی این پروژه است. اما این یک نتیجه‌گیری کاملا بی‌بط است. برای تیم‌های که روی پروژه‌های بزرگی مشغول به کار هستند استخدام افراد جدید به عنوان طراح و کارگردان ارشد حتی در چند ماه آخر توسعه نیز امری کاملا نرمال و عادی محسوب می‌شود. زیرا هر چه بیشتر شما به در دست ساخت خود نزدیک شوید حجم کاری بیشتر شده و بنابراین به کارمندان ارشد بیشتری نیاز دارید تا بخش‌های مختلف را رهبری و هدایت کنند.

در ضمن اگهی استخدام اشاره شده به سیستم مبارزات بازی اشاره دارد که ترکیبی از بخش دستورات، مبارزات، طراحی دشمنان، باس‌فایت‌ها و طراحی محیط‌های بازی است. این بازی یک عنوان Final Fantasy جدید بوده که به المان‌های استراتژی قدیمی آن، عناصر اکشن نیز اضافه شده است. هم‌چنین اعلام شده که شماری از سازندگانی که پیش از این روی تعدادی از عناوین Final Fantasy کار کرده‌اند یکی پس از دیگری به تیم سازنده این عنوان ملحق شده‌اند.

در آخر باید ذکر شود پیش از این تایید شده بود Yui Sawada و Yuri Hioki به عنوان برنامه‌ریز مراحل به Business Division 1 اضافه شده‌اند. آن‌ها اظهار کرده‌اند که این یک لذت واقعی است که بتوانند به عنوان برنامه‌ریز مراحل روی چنین عنوانی کار کنند و در تمام مراحل تولید آن از طراح‌های ابتدایی تا پیاده‌سازی درگیر پروژه باشند. در این مورد به خصوص Final Fantasy 7 پروژه‌ای است که سازندگان آن تحت تاثیر عنوان اصلی بوده و به همین دلیل برای این پروژه اشتیاق فراوانی دارند. به همین دلیل فلسفه ساخت Final Fantasy 7 بدین شکل است که عنوانی فراتر از یک شاهکار به مخاطبین تحویل داده شود.

Final Fantasy 7 Remake تاکنون تنها برای عرضه روی PS4 مورد تایید قرار گرفته است. در حالی که این بازی هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد اما آمازون پیش‌خرید‌های آن را آغاز کرده است.

منبع: Dualshockers.com

فرداد معبودی

فرداد معبودی

2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
هزینه ارتودنسی

جالبه که با اینکه هنوز منتشر نشده امازون پیش خریدهارو شروع کرده
ما که منتظرشیم
ممنون

سام حقیقى

اينا آخرم مارو دق ميدن