اخبار بازی

کمک سازندگان Fortnite به دیگر استودیو‌ها برای استفاده از Cross Play

کمک سازندگان Fortnite به دیگر استودیو‌ها برای استفاده از Cross Play

وی جی مگ: کمپانی Epic Games اعلام کرد که قصد دارد در سال 2019 تکنولوزی ساخته شده برای بازی Fortnite برای استفاده از Cross Play را به صورت رایگان در اختیار سایر سازندگان و استودیوهایی قرار دهد که قصد دارند این قابلیت را در عناوین‌شان مورد استفاده قرار دهند.

به گزارش وی جی مگ، عنوان Fortnite روی پلتفرم‌های مختلف از PC گرفته تا کنسول‌ها و گوشی‌های موبایل از قابلیت Cross Play پشتیبانی می‌کند. همان‌طور که می‌دانید Fortnite اولین بازی بود که اجازه قابلیت بازی میان‌پلتفرمی آن روی کنسول PS4 صادر شد. اکنون استودیو Epic Games اعلام کرده که در سال 2019 تکنولوژی مورد استفاده برای قابلیت Cross Play در بازی Fortnite به صورت رایگان در اختیار سایر سازندگان و استودیوها قرار می‌گیرد تا بتوانند به هدف مشابه دست پیدا کنند.

«در شرکت Epic هدف ما همواره بدین صورت است که به موفقیت سایر توسعه‌دهندگان کمک کنیم. از این رو در سال 2019 مجموعه‌ای از سرویس‌هایی که در ابتدا برای Fortnite و برای استفاده از Cross Play در آن توسعه پیدا کردند و توسط بیش از 200 میلیون پلیر در هفت پلتفرم مختلف مورد استفاده و تست قرار گرفتند به صورت رایگان در اختیار سایر تولیدکنندگان قرار می‌گیرد. این سرویس‌های می‌تواند روی تمامی پلنفرم‌ها مورد استفاده قرار بگیرد و روی تمامی استورها نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. استفاده از آن برای همه استودیوها و سازندگان کاملا رایگان خواهد بود.»

فرداد معبودی

فرداد معبودی