اخبار بازی

درآمد چند هزار دلاری هکرهای بازی Fortnite

درآمد چند هزار دلاری هکرهای بازی Fortnite

وی جی مگ: پیش از این کمپانی Epic Games رسما علیه هکرها و افشاکننده‌های آیتم‌های سایر پلیرها اعلان جنگ کرده بود. با این حال در نوع خود بسیار جای تامل دارد که هکرهای بازی Fortnite به صورت هفتگی چند هزار دلار درآمد به دست می‌آورند.

به گزارش وی جی مگ، همان‌طور که می‌دانید با رونمایی از بخش بتل رویال رایگان بود که عنوان Fortnite موفق شد به سطح محبوبیت کنونی خود دست پیدا کند. در این اثر پرداخت درون برنامه‌ای برای خرید آیتم‌های ظاهری وجود دارد که البته هیچ اجباری برای استفاده از آن وجود ندارد و تنها برای موارد ظاهری هم‌چون آواتار و چالش‌های اضافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با تمامی این موارد Fortnite و توسعه‌دهنده آن میلیاردها دلار درآمد دارد.

اما نکته مهم بدین شرح است که بخش فروش این موارد ظاهری بسیار آسیب‌پذیر بوده و هکرها با نفوذ به اکانت‌هایی که این آیتم‌ها را خریداری کرده‌اند به سود بسیاری دست پیدا می‌کند. هنگامی که یک پلیر یک پوسته را خریداری می‌کند این آیتم درون Locker آن‌ها قرار می‌دهد. در این میان هکرهای بازی Fortnite با متدهایی به اکانت‌ها و Lockerها دسترسی پیدا می‌کنند و پسورد آن را عوض می‌کنند. سپس آن را به افرادی که به این آیتم‌ها نیاز دارند با قیمت‌های عجیب به فروش می‌رسانند.

قیمت این اکانت‌ها به آیتم‌ها و محتویات درون آن‌ها بستگی دارد. برخی اوقات در جریان پروسه یک هک ممکن است محتویات از بین برود و در نتیجه اکانت بلااستفاده شود. با این حال هکری مدعی شده بود در عرض هفت ماه موفق شده بود 20 هزار دلار تنها از این راه کسب درآمد کند. اگرچه ممکن است این پول نسبتا آسان به دست بیاید اما خطرات مخصوص به خود را دارد. زیرا چنان‌چه هکری دستگیر شود و به دادگاه کشیده شود می‌تواند به دو سال حبس در زندان‌های فدرال محکوم شود. با این حال‌ ظاهرا هکرها آن‌چنان از این بابت نگران نیستند.