اخبار بازی نقد و بررسی

Levolution: نگاهی به این ویژگی در مپ های مختلف بتلفیلد 4

Levolution: نگاهی به این ویژگی در مپ های مختلف بتلفیلد 4 4

بعد از دو سال و اندی که از شروع ساخت بتلفیلد 4 می گذرد، این بازی هم اکنون در سطح فروشگاه های فیزیکی و دیجیتالی برخی نقاط دنیا برای PS3 ،Xbox 360 و PC عرضه شده است. ولی چه چیزی این بازی را از بقیه ی شوتر های هم رده اش مجزا می کند؟
گرافیک و سطح بصری بالای آن که توسط موتور فراست بایت 3 رقم خورده است؟ تعداد بالای پلیرهای هر میدان نبرد؟ جنگ های عظیم توسط وسایل نقلیه زمینی و هوایی و دریایی؟ یا ویژگی جدید خلاقانه ای که در این بازی با نام Levolution گنجانده شده است؟ این ویژگی که باعث تغییر ساختار هر مپ بوسیله یک سری سلسله مراتب در هر مپ بصورت خاص خودش را به ما نشان می دهد، باعث می شود تا شما تاکتیک ها و استراتژی های جدیدی را در هر مپ پیاده کنید. از فروریختن یک برج عظیم گرفته تا خیابان های سیل زده و البته حمله یک کشتی عظیم جنگی به ساحل یک جزیره، همیشه یک ویژگی خاص در هر نقشه بتلفیلد 4 برای دیدن خواهد بود! حال بیایید نگاهی دقیق به هر کدام از این نقشه ها از دید ویژگی Levolution داشته باشیم.

DAWNBREAKER

1

بالابردن فشار در لوله های گازی که در اطراف شهر پراکنده شده اند بوسیله چرخاندن دو اهرم در زیر خیابان باعث منفجر شدن این لوله ها و فروریختن پل می شود. این تخریب باعث مسدود شدن راه برخی از وسائل نقلیه می شود ولی از یک سو باعث ایجاد سنگری عظیم برای تیمی که سریعتر به منطقه درگیری برسد می شود.

FLOOD ZONE

2

یک خاکریز که باعث جلوگیری از درز آب در منطقه ای از مپ شده است با استفاده ازترکاندن C4 و نارنجنک و راکت در شکستگی این خاکریز قابل تخریب است. انجام این کار باعث پرشدن خیابان شهر از آب و بالاآمدن سطح آب تا مقدار زیادی می شود. در این حین با بسته شدن چند مسیر، مسیر های دیگری باز می شود تا جنگ دریایی نیز به راه بیفتد. در ضمن یک Battle Pickup (همان تفنگ هایی که در مکان های خاصی قابل برداشتن هستن) غیر قابل دسترس می شود.

GULMOD RAILWAY

3

یک پرچم برای تصرف بصورت سیار بر روی یک قطار قرار دارد که با تصرف آن، قطار به سمت پرچم های شما نزدیک می شود! ضمنا بمب های عظیم برای ترکاندن بوسیله چند کنسول کنترل کننده یا بوسیله سلاح های انفجاری تان در سطح مپ قرار داده شده است که ترکاندن این بمب ها به شدت ساختار مپ را عوض می کند و باعث ایجاد انفجارهای عظیم در سطح نقشه می شود. ضمنا بر روی قطار سلاح هایی برای دفاع از آن قرار داده شده است!

HAINAN RESORT

4

مشتعل کردن نفت هایی که در سطح مپ ریخته شده است ( یا ریخته می شود) باعث سوختن قسمت شرقی و غربی هتل می شود. دود سیاه برانگیخته شده که حاصل این سوزاندن است ممکن است باعث اختلال در بینایی شما شود.

LANCING DAM

5

با استفاده از راکت و دیگر سلاح های انفجاری بر روی شکاف سد، می توانید آن را تا حدودی تخریب کنید تا سنگ های عظیمی به زیر آن ریخته شود. زمانی که برق منطقه زیر سد قطع شود، دید این مناطق دچار اختلال خواهد شد. با انجام کارهای بالا یک Battle Pickup از بین خواهد رفت!

OPERATION LOCKER

6

شما می توانید بقیه بازیکنان را در یک حالت زندان مانند در تله بیندازید و با فروریختن یک برج بر سر آنان با مواد انفجاری کافی، آنان را بکشید! شدت طوفان برفی ای که در بیرون از این منطقه در حال آمدن است تا پایان مپ کاهش می یابد. باز و بسته کردن درب های زندان باعث تغییر چند مسیر خواهد شد. سلاح هایی که بر روی برج هستند بعد از نابود کردن آن غیرقابل دسترسی خواهند بود و این برج فروریخته نیز ساختار مپ را به آرامی تغییر می دهد.

PARACEL STORM

7

بعد از اینکه اوضاع آب و هوایی جزیره تغییر می کند و طوفان و رعد و برق شروع به جلوه نمایی می کنند، با برخورد رعد و برق به توربین بادی که در جزیره قرار دارد شما می توانید آن را نابود کنید تا یک کشتی عظیم آمریکایی به ساحل برخورد کند! بعد از برخورد این کشتی و تغییر ساختار مپ، طوفان عظیم تر می شود. یک Battle Pickup جدید و سلاح های ضدهوایی بر روی کشتی برای دسترسی قرار می گیرند و جنگ جدیدی شروع می شود. ضمنا با بالاگرفتن شدت طوفان، موج ها بالاتر می روند و باعث سخت شدن درگیری های دریایی می شوند.

ROGUE TRANSMISSION

8

نابود کردن کابل هایی که یک تلسکوپ رادیویی بزرگ را نگه داشته اند، باعث سقوط این تلسکوپ به پایین و به سمت دیش عظیم می شود. منطقه قابل بازی زیر دریافت کننده بزرگ تغییر می کند و دیگر قابل بازی نخواهد بود و دیگر یک پرچم برای تصرف نخواهد بود.

SIEGE OF SHANGHAI

9

آسمان خراش عظیم میان مپ توسط نابود کردن ساختارهای پشتیبان زیر آن قابل فروریختن است. ضمنا موانعی بر روی دو پل کنار این آسمان خراش برای منع عبور وسایل نقلیه قابل بالا و پایین بردن می باشند. فروریختن آسمان خراش باعث کاهش دید و ایجاد گرد و خاک شدید در نزدیکی خرابه آسمان خراش می شود. ضمنا رد شدن وسایل نقلیه از موانع پل بدون پایین آوردن آن غیر ممکن است.

ZAVOD 311

10

یک تایمر درون یک ساختمان قرار دارد. با فعال کردن آن و رسیدن آن به عدد صفر، یک کلاهک هسته ای باعث انفجار دودکش های عظیم ساختمان می شود! محیط انفجار غیرقابل دسترسی برای وسایل نقلیه می شود و حتی بازیکنان را با تششعات هسته ای نابود می کند!

نیما هاشمی

نیما هاشمی

2 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید
  • خیلی ممنون. خیلی جالب بود. کلا این موتور از لحاظ فیزیک فکر نمیکنم رقیبی داشته باشه!

    • doroste gerefik esh alie ..vali pedar jade gerefico dar miyare in ghad feshar be sistem miyare ..in ke nashod kar ..hatman bayad koli kharj koni ta betoni bazi ro khob ejra koni