اخبار بازی

سونی روی کنترلر جدیدی برای Playstation VR کار می‌کند ؟

سونی روی کنترلر جدیدی برای Playstation VR کار می‌کند ؟

وی جی مگ: با توجه به عملکرد تجاری قابل قبولی که Playstation VR از خود برجای گذاشته شکی وجود ندارد سونی به بهبود و ارتقا این سخت‌افزار خود در نسل آینده ادامه می‌دهد و تکنولوژی‌ها و پیشرفت‌های مختلفی را در نسل بعدی آن همزمان با عرضه PS5 پیاده‌سازی می‌کند. اکنون انتشار دو حق اختراع ثبت شده بیان می‌کند که احتمالا سونی در حال ساخت کنترلر جدیدی برای Playstation VR است.

به گزارش وی جی مگ، در حالی که این دو حق اختراع در سال 2017 توسط سونی به ثبت رسیده بودند اما ‌هم‌‌اکنون عمومی شده اند. مورد اول نوعی کنترلر به وسیله هر انگشت را توصیف می‌کند به طوری که هر انگشت یک بخشی از کنترلر را در اختیار می‌گیرد و هر دو دست نیز به صورت جداگانه ردیابی می‌شوند. از نظر تئوری چنین الگویی اجازه می‌دهد تا پلیر در فضای واقعیت مجازی کنترل بیشتر و ردیابی دقیق‌تری داشته باشد. وجود عکس‌العمل لمسی هم در این حق اختراع و کنترلر جدید اشاره شده است.

حق اختراع دوم منتشر شده هم موردی تکمیلی برای حق اختراع اول محسوب می‌شود. این مورد هم کنترلری را وصف می‌کند که می‌تواند تشخیص دهد کدام دست کنترلر را در اختیار دارد. بدین ترتیب همان‌طور که در بالا اشاره شد کنترل و اعمالی که قرار است توسط انگشتان صورت بگیرد راحت‌تر و در عین حال دقیق‌تر انجام می‌شود.

اگرچه تمامی این جزئیات حاکی از آن هستند که سونی در حال تولید کنترلر جدیدی برای Playstation VR است اما لزوما بدین معنی نیست که ساخت کنترلر و پیاده‌سازی چنین طرحی در حال انجام است و در نسل بعدی PS VR شاهد وجود داشتن آن خواهیم بود. با این حال یکی از طرح‌هایی که سونی را برای نسل آینده هدست واقعیت مجازی خود و کنترلر آن در ذهن داشته را برای ما به تصویر می‌کشد.