اخبار بازی

از دید نیویورک تایمز Red Dead Redemption 2 تعریف هنر واقعی است

از دید نیویورک تایمز Red Dead Redemption 2 تعریف هنر واقعی است

وی جی مگ: زمان زیادی از انتشار بازی نگذشته و اکثر رسانه‌ها و منتقدها بعد از تجربه این اثر لب به تحسین ساخته استودیو گشودند. اثری که توانست از وی جی مگ نیز نمره کامل دریافت کرده و حالا به نظر می‌رسد که حتی رسانه‌های غیرتخصصی بازی را نیز تحت تاثیر قرار داده.

به گزارش وی جی مگ، جدیدترین اظهار نظر درباره این اثر به روزنامه نیویورک تایمز اختصاص دارد که توضیح داده تعریف هنر واقعی است و در آن می‌توان نکاتی را پیدا کرد که شاید هیچ سریال تلویزیونی، فیلم سینمایی یا کتابی توانایی پرداخت به آنها را نداشته باشد.

پیتر سادرمن از نشریه نیویورک تایمز درباره ساخته جدید اینگونه توضیح داده که «بلاک‌باستر این فصل نه یک سریال و نه فیلم سینمایی بلکه یک بازی ویدئویی است. بازی تعریف هنر واقعی است. درست همانند داستان‌های کلاسیک وسترن و گنگستری می‌تواند حتی برخی اوقات خشن و بی‌رحم باشد. در عین حال با اثری سینمایی و حتی ادبی روبرو هستیم که با نمونه‌ دیجیتالی کارهای جان فورد همراه شده. بازی دست روی موضوعاتی از دوران غرب وحشی گذاشته که در هیچ اثر دیگری از صنعت سرگرمی مطرح نشده.»

هرچند تعریف و تمجید از بازی‌های ویدئویی توسط رسانه‌های غیرتخصصی نکته‌ای جدید نیست اما تماشای وضعیت فعلی Red Dead Redemption 2 و تحت تاثیر قرار گرفتن تمامی اهالی هنر و سرگرمی توسط آن نشان می‌دهد که کار خود در توسعه این اثر را به بهترین شکل ممکن انجام داده.

محمد طالبیان

محمد طالبیان

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Daniyal Bleszinski

در حال حاضر Red Dead Redemption 2 قلّه‌ی صنعت سرگرمی محسوب میشه.