اخبار بازی

تعداد کاربرهای فعال بازی No Man’s Sky به 2 میلیون نفر رسید

تعداد کاربرهای فعال بازی No Man's Sky به 2 میلیون نفر رسید

وی جی مگ: در کنار تداوم موفقیت Fortnite و ایجاد افزایش میزان هزینه در عناوین دیجیتالی کنسولی، رسیدن تعداد کاربرهای فعال بازی No Man’s Sky به 2 میلیون نفر از دیگر موارد مهم گزارش ماهانه SuperData بود.

به گزارش وی جی مگ، این گزارش بازار عناوین دیجیتال جهانی را برای ماه جولای نشان می‌دهد. در همین خصوص میزان مبلغ هزینه شده سه درصد افزایش داشته و میزان 8.2 میلیارد دلار را نشان می‌دهد و در صدر آن هم افزایش فراوان دانلود کنسولی توسط بازی Fortnite هدایت می‌شود. درآمد Fortnite به نسبت ماه گذشته تقریبا دو درصد افزایش داشته که می‌تواند ناشی از عرضه فصل پنجم این بازی باشد. بخش Premium PC کاهش 14 درصدی سالیانه را نشان می‌دهد.

عنوان Overwatch که سه سال از عرضه آن می‌گذرد هم‌چنان با افزایش تعداد کاربران فعال ماهانه خود به گسترش میزان مخاطبین خود ادامه می‌دهد که به لطف به‌روزرسانی‌های مداوم مهیا شده است. اما در مقابل فروش محتویات اضافی آن چه به صورت سالیانه و چه نسبت به ماه گذشته با کاهش مواجه شده است.

مهم‌ترین قسمت ماجرا به بازگشت No Man’s Sky اشاره دارد که بهترین ماه خود را از زمان غرضه در آگوست 2016 تجربه کرده است. تخمین Superdata بدین شرح است که ساحته Hello Games روی دو پلتفرم PS4 و PC میزان 24 میلیون دلار به دست آورده و با انتشار بازی روی کنسول XBOX ONE، تعداد کاربرهای فعال بازی No Man’s Sky به 2 میلیون نفر رسیده و ده برابر بیشتر از ماه گذشته است.

تغییری چندانی در چارت مربوط به بازی‌های موبایلی از ماه ژوئن به جولای صورت نگرفته است. با این حال چارت‌های منتشر شده توسط گزارش Superdata را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

PC:

 1. Dungeon Fighter Online
 2. League of Legends
 3. Crossfire
 4. Fantasy Westward Journey Online II
 5. Fortnite: Battle Royale
 6. PlayerUnknown’s Battlegrounds
 7. World of Warcraft
 8. World of Tanks
 9. Counter-Strike: Global Offensive
 10. DOTA 2

کنسول‌ها:

 1. Fortnite: Battle Royale
 2. FIFA 18
 3. Grand Theft Auto V
 4. Call of Duty: WWII
 5. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 6. No Man’s Sky
 7. The Crew 2
 8. Far Cry 5
 9. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 10. NBA 2K18

موبایل:

 1. Honour of Kings
 2. QQ Speed
 3. Pokemon Go
 4. Knives Out
 5. Fantasy Westward Journey
 6. Clash Royale
 7. Fate/Grand Order
 8. Monster Strike
 9. Candy Crush Saga
 10. Clash of Clans