اخبار بازی

هدست واقعیت مجازی Oculus Quest معرفی شد

هدست واقعیت مجازی Oculus Quest

وی جی مگ: یکی از بزرگترین موانع واقعیت مجازی، قیمت آن است که باید یک کامپیوتر قدرتمند برای استفاده کردن از VR وجود داشته باشد حتی قیمت دستگاه‌های VR مانند Oculus Rift و HTC Vive نیز زیاد است. به تازگی Oculus و FaceBook هدست واقعیت مجازی Oculus Quest را معرفی کردند که هزینه کمتری دارد.

به گزارش وی جی مگ، هدست واقعیت مجازی Oculus Quest در طی یک کنفرانس معرفی شد و قرار است در بهار سال 2019 عرضه شود. این هدست قیمت منصفانه‌ای دارد. قیمت مدل 64 گیگابایتی این هدست 399 دلار است که یک هدست به همراه دو کنترلر Oculus Touch در جعبه آن وجود دارد. وضوح تصویر این هدست 1600*1400 است.

این هدست از چهار سنسور بزرگ و الگوریتم دیداری کامپیوتر استفاده می‌کند تا موقعیت دقیق شما را در واقعیت پیدا کند، بدون استفاده از سنسور‌های بیرونی. پس شما هنگام بازی کردن در اتاق زندانی نمی‌شوید. نام این قابلیت، Oculus Insight است.

بازی‌های Oculus Quest مانند بازی‌های Oculus Rift نخواهند بود. قابلیت‌های این هدست چیزی بین Oculus Go و Oculus Rift است. یعنی قدرت و قابلیت‌های آن متوسط است ولی می‌تواند بیشتر بازی‌های Rift را اجرا کند. در زمان عرضه حدود 50 بازی برای Oculus Quest در دسترس خواهد بود مانند The Climb، Robo Recall و Mass.

اگر به هدست واقعیت مجازی علاقه دارید ولی توانایی خرید هدست‌های گران قیمت را ندارید، Oculus Quest گزینه مناسبی است که با پرداخت 399 دلار می‌توانید صاحب این هدست واقعیت مجازی شوید.