اخبار بازی

شکست Xbox Game Pass در مقابل PlayStation Now

شکست Xbox Game Pass در مقابل PlayStation Now

وی جی مگ: اگرچه شرکت مایکروسافت همواره تلاش می‌کند مانور زیادی روی سرویس Xbox Game Pass دهد و به صورت‌های گوناگون آن را تبلیغ کند که باعث افزایش جذب کاربران هم شده با این حال باز هم این سرویس در مقابل PlayStation Now از نظر میزان درآمد زایی عقب مانده است.

به گزارش وی جی مگ، سرویس اشتراکی سونی حداقل از نظر درآمد بالاتر از سایر رقبای خود قرار دارد. براساس اطلاعات منتشر شده توسط SuperData در سال 2018 در میان تمامی سرویس‌های اشتراکی هیچ کدام نتوانستند مقابل PlayStation Now حرفی برای گفتن داشته باشند و درآمد این سرویس سونی از همه سرویس‌های دیگر بیشتر بوده است که شامل Xbox Game Pass متعلق به شرکت مایکروسافت، Origin Access از EA (پلتفرم PC) و EA Access (کنسول Xbox One) می‌شود. در سال گذشته سرویس PlayStation Now میزان 143 میلیون دلار درآمدزایی داشته که بیشتر از سایر رقبا بوده است.

تنها در سه‌ماهه سوم 2018 سه سرویس اشتراکی بزرگ ویدئوگیم یعنی Game Pass، PS Now و EA Access توانستند مجموعا 273 میلیون دلار درآمد به دست بیاورند. از این میزان 52 درصد به سرویس PS Now، میزان 16 درصد به سرویس EA Access، میزان 15 درصد به سرویس Xbox Game Pass، میزان 9 درصد به سرویس Origin Access Premier و 8 درصد باقی مانده هم به نسخه اصلی Origin Access اختصاص پیدا می‌کند. بنابراین سرویس‌های EA در زمینه درآمدزایی از سود به دست آمده توسط سرویس مایکروسافت جلوتر بوده‌اند.

فرداد معبودی

فرداد معبودی

۱ نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید
  • خیلی خنده دار هست که به این میگین(/میگن) شکست!
    مقایسه‌ یک سرویس اشتراک بازی که روی یک پلتفرم ارائه میشه با سرویس استریمی که روی PC هم در دسترسه اشتباه هست
    این بیشتر نشون میده که سرویس گیم‌پس حاشیه سود کم‌تری برای مایکروسافت داره انصافا هم برای من کاربر بصرفه است به شدت