اخبار بازی

Square Enix تصمیم دارد تا سری Final Fantasy را به PC بیاورد

Square Enix تصمیم دارد تا سری Final Fantasy را به PC بیاورد 4

تابه‌حال فقط چند نسخه از سری Final Fantasy برای PC عرضه شده اند. نسخه های 8،7 و 9 که هم اکنون در استیم در دسترس هستند. ناشر این بازی، Square Enix می گوید که آن ها در ساخت بازی های PC معروف بوده اند. حال آن ها می خواهند که نسخه های بیشتری از سری Final Fantasy را به این پلتفرم بیاورند. طی صحبتی با سایت Eurogamer، تهیه کننده این بازی اقای Yoshinori Kitase گفت که شرکت ما با آوردن Final Fantasy به PC مخالف است. دلیل آن ها هم فروش بازیهای این پلتفرم و مشکلات امنیتی است. Steam پاسخ مناسبی برای پوشش مشکل دوم است. Kitase گفت:

Square Enix پتانسیل مناسبی را در PC می بیند و بسیاری از بازیکنان، کامپیوتر های قدرتمندی دارند. پس به امید اینکه ما بازی های خود ر در سراسر جهان عرضه کنیم، می توانیم آن راه را در آینده انتخاب کنیم. اما رسیدن به این مرحله برای ما زود است. با این حال ما فکر می کنیم عرضه نسخه PC بازی Final Fantasy در بازار گیم می تواند جالب باشد.

Square Enix با این کار قصد دارد بازار بازی های PC را گرم کند، همچنین این ناشر اعلام کرده است که از سازندگان مستقل پشتیبانی خواهد کرد. اخیرا هم پلتفرم جدیدی به نام Collective معرفی کرده و با این کار قصد دارد که سازندگان را به فکر ساخت بازی برای آن بیاندازد.

میثم قربانی

میثم قربانی

مدیر سایت