NewsWeek

Newsweek – دهم اسفند ماه 1396

یک هفته دیگر و یک نیوزویک دیگر از سایت وی جی مگ. در هفته ای که گذشت آمار NPD برای ماه ژانویه منتشر شد و لیست پرفروشترین بازهای این ماه توسط NPD منتشر شد همچنین مشکلات نینتدو در اروپا نیز بیشتر از پیش به چشم آمده و صحبتهای آقای Phil Spencer در مورد اتفاقات قبل از حضورش در ریاست بخش سرگرمی مایکروسافت و مشکلات حضور در نسل هشتم، گوشه ای مهمترین اتفاقات هفته گذشته بودند. در این هفته نیز همانند هفته های گذشته بخش بازیهای ایرانی را به همراه علی ذاکری خواهیم داشت و مهمتین خبرهای بازی های ایرانی را نیز مرور میکنیم.

و اما بحث این هفته به وضعیت بنیاد و نمایشگاه بازی های تهران می پردازد. در بحث این هفته گوشه ای مشکلات پیش آمده در هفتمین نمایشگاه گیم تهران را بازگو کرده ایم و به بحث و بررسی در مورد مسائل مختلف به وجود آمده پرداخته ایم. صحبتهایی که شاید درد و دل بسیاری از فعالین و دلسوزان صنعت گیم باشد.همراه وی جی مگ باشید و نیوزویک این هفته را از دست ندهید.


دانلود


میثم قربانی

میثم قربانی

مدیر سایت

۹ نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید
 • سلام
  ببخشید چون منتظر شدم ولی نیامد دارم می پرسم ، چرا قسمت بعدی در ۱۷ اسفند پخش نشد ؟ با تشکر فراوان و خسته نباشید ویژه .

 • با سلام
  با اونجایی که گفتید یک بازی در سال برایمان کافیست و گفتید به خدا بسه ، به خدا بسه ، شدیدا موافقم . جالبه تو آموزش و پرورش ، خانواده ، دین ، روابط اجتماعی و و و هم همینه . کیفیت همیشه فدای کمیت شده . متاسفم .

 • درود برشما و تمام بازی سازان و کاربران بازی .
  برای برگزاری جشنواره بازی سازی می تونیم جنبه های پایه رو مدنظر قرار بدهیم .
  براساس رای و نظر منتقدان بازی ، افراد بازی ساز و بنیاد ملی بازی سازی گروه داوری انتخاب گردد.
  به منظور شفاف سازی روند کار ، وب سایت اینترنتی افتتاح شود تا عموم از کارکرد روزانه گروه داوری و نقطه نظرات آنها مطلع شوند.
  بازی های پلتفورم کامپیوتر ، پلتفورم های موبایل ، آنلاین و دیگر موارد به آدرس وب سایت مربوطه منتقل شوند.
  سپس برای هرپلتفورم ، ازتمامی ژانرهای اصلی ، بهترین ها آثار رو گزینش کنند.
  این گزینش شامل درنظرداشتن ویژگیهای فنی و هنری ، موسیقی بازی و غیره می باشد.
  معیارهای برگزیده شدن هر بازی مشخص باشد. بدین ترتیب مشخص و واضح است که یک بازی وقتی رتبه کسب کرده و بازی برتر محسوب
  شده است چون ، از بین معیارهای تعریف شده ، بیشترین آنها را در خود داشته است. بنابراین اگر بازی دیگری کسب رتبه نکرده است ، بنابراین در ساخت و تولید آن معیارهای موردنظر ، به حد شایسته و قابل توقع وجود نداشته است.

  در انتها بازیها در اختتامیه معرفی شده ، بهترین ها معرفی می شوند. نکته اصلی اینجاست که : از آنجایی که به طور روزمره و مرتب
  قشر بازی ساز و کاربران بازی و تمامی افراد مربوط به این صنعت ، از طریق وب سایت با همدیگر تعامل داشته اند و از ریز و روند کار
  مطلع بوده اند به یک اجماع نظری رسیده اند . بنابراین در زمان برگزاری اختتامیه جشنواره بازی سازی ، با معرفی هر یک از آثار برتر ، حدس و گمان ها به واقعیت بیشتر نزدیک خواهد بود . از این رو کیفیت و شایستگی و راه های روشن برای سالی پربارتر ، از پس ساعات اختتامیه جشنواره بازی سازی امیدوارانه حاصل می شود .
  امیدواریم انرژی مثبتی به صنعت بازی سازی مان ، افزون تر از همیشه منتقل گردد.
  انتظار در هر بخش را مقایسه می کنند .

 • سلام
  فقط خواستم خسته نباشید بگم و تشکر کنم از اینکه به بازی و بازیسازی در داخل توجه دارید . چون حداقل تا جایی که شخصا دنبال میکنم از محدود رسانه هایی هستید که می پردازید به بازی و بازیسازی در کشور و این درخواست رو دارم که تا جای ممکن بیشتر پرداخته بشه در رابطه با زمینه های مختلف بازی و بازیسازی در داخل البته قطعا برنامه های جدی رو مد نظر دارید در این رابطه ولی خب ابتدا باید چیزی باشه و وجود داشته باشه تا بشه بهش پرداخت چون معمولا یا بازی نیست یا محدود مواردی هم که هست حتی حداقل استانداردها رو هم ندارن و رعایت نمیشه البته منظور من بازیهای pc هست شرایط بازیهای موبایل باز کمی بهتره . قطعا بررسی و نقد منصفانه و جدی از طرف شما و دیگر رسانه ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود هم برای اگاه سازی مخاطب و هم انتقال نظرات و سطح انتظارات مخاطب به سازنده ها . به هر حال امیدوارم شرایط بازی و بازیسازی در داخل بهتر بشه باز هم تشکر میکنم از توجهی که دارید و وقتی که میذارید و ارزوی موفقیت دارم

  • ممنون که به ما لطف دارید ما در این سالها چه در گیم ایمگ و الان در وی جی مگ به دنبال بیان تمام نقطه نظرات خود بوده ایم و سعی کردیم با در نظر گرفتن شرط انصاف به نقد مسائل مختلف بازیسازی کشور بپردازیم.
   باز هم ممنون از لطف شما.

 • آقای قربانی Newsweek بسیار پرمغزی بود. دمتون گرم.
  یک لیوان آب هم بدید به آقای ذاکری بنده خدا خیلی حرص خورد 😀
  آقای ذاکری که آب رو خوردن بعد ببرید پرش کنید، خودتون بخورید شما هم خیلی حرص خوردید.
  اصلا ارزش حرص خوردن رو نداره. تا بوده همین بوده.

  • سلام به شما
   حرص اونچنانی البته نخوردیم :laugh:
   نظراتی داشتیم بیان کردیم و وظیفه خودمون می دونیم به عنوان رسانه موارد مختلف را بیان کنیم حال باعث بهبود شرایط شد چه بهتر.