زیرخاکی

زیرخاکی – Crash Team Racing


سال 1999 بود که سازندگان مجموعه بازی‌های Crash Bandicoot بعد از عرضه سه قسمت موفق از این سری به یکباره شخصیت محبوب خود را وارد سبکی کاملا متفاوت کردند. سونی به دنبال رقابت با محبوبیت Mario Kart بود و در همین راستا Crash Team Racing متولد شد. بازی که میزبان شخصیت‌های مختلف مجموعه Crash Bandicoot است اما درست همانند Mario Kart با گیم‌پلی‌ای ریسنگ و براساس کارت همراه شد. همراه وی جی مگ باشید.

20 سال از عرضه اولیه Crash Team Racing گذشته و طی هفته‌های آینده بازسازی این عنوان برای پلتفرم‌های مختلف منتشر می‌شود اما به همین خاطر سعی کرده‌ایم در این قسمت از مجموعه آیتم‌های زیرخاکی به سراغ این بازی انحصاری PS1 برویم. اثری که بسیاری اعتقاد دارند همچنان جذابیت‌های بیشتری را نسبت به Mario Kart همراه دارد اما پشتیبانی خوب نینتندو را نتوانست در ادامه به خود ببیند و همین موضوع شاید دلیل کم‌رنگ شدن آن باشد.

جالب است بدانید طراح ارشد این بازی ایوان ولز است که این روزها به عنوان مدیر استودیو N*ughty Dog کار خود را در زیرمجموعه سونی دنبال می‌کند. در زمان عرضه این عنوان توانست متوسط امتیاز خوب 88 را به خود اختصاص دهد و با فروش چند میلیون نسخه‌ای در میان پرفروش‌ترین آثار تاریخ اولین کنسول سونی قرار گرفته. اثری که البته ادامه آن برای پلتفرم‌های نسل بعد تحت عنوان Crash Nitro Kart منتشر شد و به هیچ‌وجه نتوانست انتظارات را از این مجموعه برآورده کند.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

محمد طالبیان

محمد طالبیان

10 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

نه − هشت =