زیرخاکی

زیرخاکی – Prince of Persia


وقتی صحبت از Prince of Persia می‌کنیم احتمالا بسیاری نسخه‌ای از این مجموعه را به یاد می‌آورند که در سال 2003 و با سه بعدی منتشر شد اما در این قسمت از آیتم زیرخاکی به سراغ اولین قسمت از سری محبوب Ubisoft رفته‌ایم که در سال 1989 و با نام Prince of Persia منتشر شد. همراه وی جی مگ باشید.

بازی که در توسط جوردن مکنر، طراحی شده بود و برای سال‌ها روی پلتفرم‌های بسیاری در دسترس قرار گرفته و البته همچنان جذابیت بسیاری دارد. اثری که از دید طراحی مراحل به عنوان یکی از بهترین آثار ژانر اکشن پلتفرمر شناخته می‌شود و برای سال‌ها به عنوان الگویی در این سبک شناخته می‌شد.

جالب است بدانید که هرچند پتریس دسیلتز به عنوان کارگردان PoP Sands of Time شناخته می‌شود اما نهایتا طراحی بازی توسط مکنر خالق این مجموعه صورت گرفته بود. بازیسازی که پیش از ساخت مجموعه PoP روی Kateka نیز کار کرده بود. اثری که باز هم توسط شخص جوردن مکنر در سال 2012 به صورت سه بعدی بازسازی شد و استقبال خوبی نیز از آن صورت گرفت.

یکی از نکاتی که باعث شد Prince of Persia در انتهای دهه 80 میلادی و ابتدای دهه 90 بیش از دیگر آثار هم سبک خود مورد توجه قرار گیرد، ساختار سینمایی آن به خصوص در زمینه طراحی انیمیشن‌ها بود که تفاوت‌ بسیاری با دیگر بازی‌های این سبک داشت. بعد از موفقیت Prince of Persia نهایتا شاهد حضور آثار دیگری همچون Another World و Flashback نیز بودیم که سعی داشتند از همین تکنیک‌های سینمایی در ساختاری بهره گیرند.


دانلود

یوتیوب

محمد طالبیان

محمد طالبیان

6 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
هومن

خدایی هرز شدم از خنده :rotfl: کار اقای سلیمی درسته

علی

من هر سال منتظر که شماره جدید روی ps4 معرفی بشه 😎
فقط فقط محمد طالبیان گل و گلاب

بی دندون

دمتون گرم عالی
واقعا کارتون درسته بیسته بیستید :-*

Daniyal Bleszinski

آقا دمتون گرم خیلی جذاب بود :yes: :yes: :yes:
خیلی هم فان بود 😀
به میثم قربانی باید لقب پیر گیمینگ رو بدن، همه‌ی بازی قدیمی‌ها رو بازی کرده 😀

یوسف

میثم

یوسف

سلام ممنون بابت یک زیر خاکی عالیه دیگه و همینجا به اقا میسم بابت اینهمه صبر برای اتمام این بازی تبریک میگم یکپا دارک سولز بوده برا خودش