Top Ten

تاپ 10 قسمت 12 – بهترین بازی‌های کنسول PS1


عمر کنسول یا همان از دو دهه گذشته و همچنان بسیاری از گیمرها این پلتفرم را به عنوان یکی از بهترین کنسول‌های بازی تاریخ می‌شناسند. کنسولی که در ابتدا قرار بود با همکاری Nintendo توسعه پیدا کند و نهایتا Sony به تنهایی کار ساخت و عرضه آن را انجام داد تا رقیب ژاپنی یعنی N64 را به چالش بکشاند. چالشی که در آن پیروز شد و راه را برای پرفروش‌ترین کنسول تاریخ بازی‌های ویدئویی هموار کرد. در این قسمت از به سراغ بهترین بازی‌های کنسول رفته‌ایم که اولین‌بار در سال 1995 روانه بازار شد و همچنان به عنوان میزبان تعدادی از بهترین بازی‌های تاریخ شناخته می‌شود.(Best Games)

در روزهایی که خبر از عرضه به همراه 20 بازی و دو کنترلر داده، تصمیم گرفتیم در این هفته به سراغ بهترین بازی‌های کنسول PS1 برویم. پلتفرمی که شرایط را برای ورود تعدادی از بهترین مجموعه‌ بازی‌های تاریخ همچون Metal Gr و Final Fantasy به دنیای سه‌بعدی هموار کرد و به عنوان خانه اول پرطرفدارترین بازی ترسناک تاریخ یعنی Resident Evil نیز شناخته می‌شود. حالا هر کدام از این مجموعه بازی‌ها دنباله‌های بسیاری را به خود دیده و فروشی چند ده میلیونی را تجربه کرده‌اند.

حالا با نگاهی به بهترین بازی‌های کنسول و در نظر گرفتم رم 2 مگابایتی اولین کنسول شاید تعجب کنید که چگونه آثاری همچون Metal Gr Solid، Final Fantasy 7 و Resident Evil روی این پلتفرم اجرا شده‌اند. آثاری که یکی از درخشان‌ترین دوران صنعت بازی را رقم زدند. دورانی که طی آن هر سال تعداد زیادی بازی با کیفیت منتشر شده و مخاطب‌ها همیشه چیزی برای تجربه و سرگرم‌‌شدن در اختیار داشتند. حالا با نگاهی به وضعیت به خوبی متوجه می‌شویم که شاید اگر در میانه دهه 90 میلادی به موفقیت خوبی دست پیدا نمی‌کرد، این روزها خبری از در صنعت بازی‌های ویدئویی نبود. کنسولی که به خصوص در کشورمان به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پلتفرم‌ها شناخته شده و همچنان با جستجویی ساده می‌توان نمونه‌ای کارنکرده و تمیز آن را با قیمت نه‌چندان بالایی پیدا کرد.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

۱۲ نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید