Top Ten

تاپ 10 قسمت 12 – بهترین بازی‌های کنسول PS1


عمر کنسول PS1 یا همان Playstation از دو دهه گذشته و همچنان بسیاری از گیمرها این پلتفرم را به عنوان یکی از بهترین کنسول‌های بازی تاریخ می‌شناسند. کنسولی که در ابتدا قرار بود با همکاری Nintendo توسعه پیدا کند و نهایتا Sony به تنهایی کار ساخت و عرضه آن را انجام داد تا رقیب ژاپنی یعنی N64 را به چالش بکشاند. چالشی که در آن PS1 پیروز شد و راه را برای پرفروش‌ترین کنسول تاریخ بازی‌های ویدئویی هموار کرد. در این قسمت از تاپ 10 به سراغ بهترین بازی‌های کنسول PS1 رفته‌ایم که اولین‌بار در سال 1995 روانه بازار شد و همچنان به عنوان میزبان تعدادی از بهترین بازی‌های تاریخ شناخته می‌شود.(Best PS1 Games)

در روزهایی که سونی خبر از عرضه Playstation Classic به همراه 20 بازی و دو کنترلر داده، تصمیم گرفتیم در تاپ 10 این هفته به سراغ بهترین بازی‌های کنسول PS1 برویم. پلتفرمی که شرایط را برای ورود تعدادی از بهترین مجموعه‌ بازی‌های تاریخ همچون Metal Gear و Final Fantasy به دنیای سه‌بعدی هموار کرد و به عنوان خانه اول پرطرفدارترین بازی ترسناک تاریخ یعنی Resident Evil نیز شناخته می‌شود. حالا هر کدام از این مجموعه بازی‌ها دنباله‌های بسیاری را به خود دیده و فروشی چند ده میلیونی را تجربه کرده‌اند.

حالا با نگاهی به بهترین بازی‌های کنسول PS1 و در نظر گرفتم رم 2 مگابایتی اولین کنسول سونی شاید تعجب کنید که چگونه آثاری همچون Metal Gear Solid، Final Fantasy 7 و Resident Evil روی این پلتفرم اجرا شده‌اند. آثاری که یکی از درخشان‌ترین دوران صنعت بازی را رقم زدند. دورانی که طی آن هر سال تعداد زیادی بازی با کیفیت منتشر شده و مخاطب‌ها همیشه چیزی برای تجربه و سرگرم‌‌شدن در اختیار داشتند. حالا با نگاهی به وضعیت PS4 به خوبی متوجه می‌شویم که شاید اگر در میانه دهه 90 میلادی PS1 به موفقیت خوبی دست پیدا نمی‌کرد، این روزها خبری از سونی در صنعت بازی‌های ویدئویی نبود. کنسولی که به خصوص در کشورمان به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پلتفرم‌ها شناخته شده و همچنان با جستجویی ساده می‌توان نمونه‌ای کارنکرده و تمیز آن را با قیمت نه‌چندان بالایی پیدا کرد.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

تاپ 10 قسمت 12 – بهترین بازی‌های کنسول PS1
5 (100%) 5 vote[s]

۱۲ نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

تبلیغات