Top Ten

تاپ 10 قسمت 11 – بزرگ‌ترین نقشه در بازی‌ها


چند سالی است که بازی‌های Open World بیش از گذشته مورد توجه گیمرها قرار گرفته و بسیاری از سازندگان برای جلب توجه بیشتر سعی کرده‌اند تمرکز خود را روی افزایش وسعت نقشه‌ها قرار دهند. در همین راستا در این قسمت از تاپ 10 به سراغ بزرگ‌ترین نقشه در بازی‌ها رفته‌ایم نگاهی داشته‌‌ایم به آثاری که در این زمینه حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند. در این قسمت از به سراغ بزرگ‌ترین نقشه در بازی‌ها رفته‌ایم نگاهی داشته‌‌ایم به آثاری که در این زمینه حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند. همراه وی جی مگ باشید باTop Ten Episode 11.

اینبار توجهی به کیفیت بازی‌های مورد نظرمان در تاپ بزرگ‌ترین نقشه در بازی‌ها نداریم و تنها تمرکز را روی دنیایی داریم که به صورت کاملا آزادانه پیش روی مخاطب قرار گرفته‌اند. به این نکته نیز باید توجه داشت که برخی بازی‌ها همچون World of Warcraft در بزرگ‌ترین نقشه در بازی‌ها قرار نگرفته‌اند. دلیل اصلی این موضوع ارتباط مستقیمی به جزئیات ارائه شده برای نقشه بازی دارند. برخی سازندگان همچون Blizzard اطلاعات چندانی را از اندازه نقشه World of ارائه نکرده و به همین واسطه نمی‌توان اندازه دقیق آن را محاسبه کرد.

از سویی سعی کرده‌ایم تنها به سراغ بازی‌هایی برویم که نقشه آنها به صورت دستی و از سوی سازندگان طراحی شده‌اند و آثاری که نقشه آنها به صورت تصادفی یا از سوی کاربرها شکل می‌گیرد را بررسی نکرده‌ایم. از جمله این آثار می‌توان به Daggerfall اشاره کرد که نقشه آن به صورت کامل از سوی سازندگان طراحی نشده و بخش‌های بسیاری از آن توسط کامپیوتر و به صورت تصادفی ایجاد شده.

نهایتا این مسئله را نیز در نظر بگیرید که آثاری همچون GTA 5 یا Skyrim جایی در بزرگ‌ترین نقشه در بازی‌ها ندارند. شاید چنین بازی‌هایی در نگاه اول نقشه بزرگی داشته باشند اما به هیچ‌وجه قابل با آثاری همچون Just Cause یا Fuel نیستند. در شرایطی که به‌خصوص نسل گذشته سازندگان تمام تمرکز خود را روی وسعت نقشه گذاشته بودند اما اکنون مدتی است که توجه توسعه‌دهندگان به افزایش جزئیات اضافه شده که تاثیر مستقیمی روی بهبود کیفیت بازی دارند.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

میثم قربانی

میثم قربانی

مدیر سایت VGMAG

7 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
یوسف

سلام باز منم لطفا یک تاپ تن از بازی هایی که بهترین داستان رو دارن بزارین

Daniyal Bleszinski

خیلی آیتم خوب بود. دمتون گرم :yes: :yes: :yes:

پی‌نوشت: برادر چرا انقدر پلک میزنی؟! چشم‌هات زخم میشه :dazed:

Mortezaa

من true crime رو خیلی دوست داشتم یه نکته ی جالبی داشت. توی این شماره بعضی مراحل رو که نمیتونستی بری و میباختی یه آپشنی داشتی که مرحله رو رد کنی معمولا هم کات سین بعدش یه جای کبودی داشتی و ضایع میشدی اما مرحله ادامه پیدا میکرد و یه سیستم کمبت خاصی داشت برای بعضی باس ها که هیچوقت نفهمیدم دقیقا چطوری بود! اما اینها توی شماره ی بعدی حذف شده بود. در هر صورت خیلی المان های خاصی داشت که تو بازی دیگه ای به این شکل ندیدم. خیلی حال میکردم توی شماره دوش مخصوصا نشان پلیس رو… Read more »

m

آیتم بسیار مفیدی بود

mk.unknown

البته همون طور که اشاره شد بزرگی نقشه نشون دهنده کیفیت و ارزشمندی بازی نیست و این جزئیات نقشه و ماموریت های داخل اون هست که یک بازی بزرگ رو شکل میده. مثلا یک کیلومتر مربع از GTAV شاید اندازه کل نقشه بازی های Racing اشاره شده تو این تاپ تن جزئیات و ارزش گشت و گذار داشته باشه. ضمنا فکر میکنم نقشه GTA Sanandreas بزرگترین اندازه رو تو کل بازی های این مجموعه داشته باشه

Carlito 7

تشکر :yes: :yes: :yes:
اما ای کاش GTAحداقل در لیست می داشتید که در زمان خودش سازنده ها روی این نقشه بزرگ بازی تاکید داشتند

کوروش

شما دیدی این آیتم رو؟اخرش میگه که نقشه gta چقدر بوده و چرا تو لیست نبوده. چرا وقتی ایتم رو نمیبینید نظر میدین. بعد یه عده هم نمیدونن چی به چیه لایک میکنن.چرا اینجوری شدیم ما ملت.