Top Ten

Top Ten Episode 5 – Best Microsoft Exclusive Games


همیشه وضعیت بازی‌های انحصاری در طول تاریخ به این شکلی که امروز می‌بینیم نبوده و هرچند همواره خانواده Xbox از دید تنوع بازی ضعف‌های بسیاری را احساس می‌کردند اما به خصوص در گذشته از دید کیفیت میزبان تعدادی از بهترین بازی‌های تاریخ بوده‌اند. با توجه به اینکه در قسمت‌های گذشته Top 10 به بهترین بازی‌های انحصاری سونی پرداخته‌ بودیم اینبار به سراغ Best Microsoft رفته‌ایم و نگاهی داشته‌ایم به بهترین بازی‌هایی که تاکنون برای پلتفرم‌های مختلف خانواده Xbox منتشر شده‌اند و هرکدام مخاطب‌های بسیاری را به خود اختصاص داده‌اند.

هرچند انحصاری‌های اخیر همچون بازی State of Decay 2 یا Sea of Thieves از دید عملکرد کیفی ناامیدکننده ظاهر شده‌اند اما در گذشته با نگاهی به سابقه مجموعه‌هایی همچون Forza Motorsports یا Halo می‌توان به آثاری رسید که نه تنها از دید کیفی در سطح بسیاری بالایی قرار داشته‌اند بلکه توانسته‌اند مخاطب‌ها و طرفداران خود را نیز راضی کنند.

از دو نسل پیش و با معرفی Xbox، به صورت رسمی وارد صنعت بازی شد و با وجود عملکرد قابل قبول در نسل گذشته اما اینبار و در رقابت Xbox One و PS4 فعلا از رقیب ژاپنی خود عقب افتاده و بعید است که تا انتهای نسل تغییری در این وضعیت ایجاد کند. آنها از همین حالا به فکر ساخت کنسول بعدی خود هستند و باید که از دید نرم‌افزار چه شرایطی را برای پلتفرم آینده خود رقم می‌زنند. در نهایت باید به این نکته توجه کرد که رده‌بندی شکل گرفته براساس نمرات وبسایت Metacritic است و سعی کرده‌ایم تنها به سراغ بازی‌هایی در این ویدئو برویم که هیچگاه برای پلتفرم‌های دیگر منتشر نشده یا نهایتا نسخه‌ای تغییر یافته از آنها در جای دیگری یافت می‌شود. بازی‌هایی که در گذشته بسیاری را به سمت پلتفرم‌های کشانده بودند. شما را به دیدن Best Microsoft دعوت می کنیم.


دانلود 1080P

در یوتیوب تماشا کنید

محمد طالبیان

محمد طالبیان

5 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Masoud97

واقعا متنوع بودن داره در انحصاری های ایکس باکس موج میزنه

Daniyal Bleszinski

خیلی Top10 خوبی بود :yes:
همونطور که گفتید مایکروسافت بغیر از هیلو و فورزا و گیرز هیچی دیگه نداره. نمیخواد هم روندش رو تغییر بده.

پی‌نوشت: میثم قربانی با ریش خوفناک‌تر به‌نظر میاد 😀

سام حقیقى

این آیتم رو کی ضبط کردید؟-قبل E3?

میثم قربانی

چرا یه علامت سوالت اینوریه یدونه اش اونوریه؟

سام حقیقى

از کیبورد فارسی و اینگلیسی بپرسید ?????????????????؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟