نیم ساعت

نیم ساعت | گیم پلی بازی Dead by Daylight


یکی دیگر از بازی‌هایی که در ماه جاری برای کاربرهای PS Plus رایگان شد، Dead by Daylight است. عنوانی کاملا و یک بر علیه چهار که با ساختار متفاوت خود می‌تواند نظر بسیاری از گیمرها را جلب کند. در جریان گیم پلی یکی از گیمرها نقش قاتل یا شکارچی را برعهده گرفته و چهار گیمر دیگر کنترل شخصیت‌هایی را برعهده می‌گیرند که باید از محیط بازی فرار کنند. بازی در حال حاضر نمونه‌های مشابهی همچون Friday the 13th را رقیب خود می‌بیند اما اکنون با رایگان شدن آن می‌توان انتظار داشت که دیگر رقبا حداقل روی PS4 آنچنان حرفی برای گفتن در مقابل ساخته Behaviour Interactive نداشته باشند.

نکته‌ای که باعث شده بازی با وجود پیروی کردن از ساختار یک برعلیه چهار جذابیت بالایی داشته باشد، تعادل آن میان دو نقش تعریف شده برای تجربه بازی است. با تجربه گیم پلی بازی متوجه می‌شوید که لزوما شکارچی هرچند تنها شخصیت با قابلیت حمله است اما برتری زیادی نسبت به چهار گیمر دیگری که باید جان خود را نجات دهند، ندارد. هر کدام از شکارچی‌ها قابلیت‌های خاص خود را به همراه داشته و تجربه بازی با هرکدام ‌های مختلفی را به همراه دارد. در مقابل کسانی که در جریان بازی یکی از چهار شخصیت دیگر را انتخاب می‌کنند هرچند هیچ ابزاری برای دفاع از خود ندارند اما می‌توانند به صورت بازی را تجربه کرده و البته سرعت بیشتری در حرکت نسبت به شکارچی دارند.

در مقابل اما گیم پلی ‌ زمانی که یکی از شکارچی‌ها را انتخاب می‌کنید به صورت اول شخص دنبال شده و از این نظر محدودیت‌هایی را برای مخاطب به وجود می‌آورد. یکی از عواملی که معمولا تاثیر مستقیمی در موفقیت بازی‌های دارد، تعداد مخاطب است و با رایگان شدن بازی برای کاربرهای PS Plus شرایطی فراهم شده که می‌توانید طی آن بعد از ورود به بازی، سریعا یکی از شخصیت‌ها را انتخاب کرده و با دیگر گیمرها بازی را تجربه کنید. مسئله‌ای که به بهبود تجربه اصلی  کمک به‌سزایی کرده.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

محمد طالبیان

محمد طالبیان

6 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Behrad

سلام بازم از این بازی بزارید ولی یه سری سوتی داشتید که بنظرم قبل بازی درباره شخصیت هاش تحقیق کنید 🙂

.Amirm

عاااالی

Daniyal Bleszinski

یوهاهاهاها 😀 😀 😀

محمد جلیلیان

سلام وقت بخیر در صورت امکان میشه یه مقاله یا یک ایتم ویدیویی درباره انتشار بازی بر روی استیم و شبکه ps4 بگید که چطور میشه تحریم هارو دور زد بازی ساز مستقل هستم علاقه ای به ساخت بازی برای موبایل و انتشار روی سرویس های داخلی ندارم میخوام خروجی pc رو انجام بدم علاقه ای هم به کار با بنیاد ندارم چند بار زنگ و ایمیل زدم بهشون کمکی راستش نمی کنن اگه میتونید یه ایتم بسازید بگید ما چطور این تحریم هارو دور بزنیم با تشکر از سایت و ایتم های خوب تون از جمله نیم ساعت و… Read more »

nima sa

آقا تو را به خدا باز هم اين بازي رو ازش نيم ساعت بريد
ميدونم سخته اين كار ولي بريد

Henry

نيمه ى دوم نيم ساعت (از بعد از اون خفت تو كمده) ديگه آقاى طالبيان حسابى رفتن تو نقش هانتر?
انصافا هم بهشون ميومد?