شما اینجا هستید: وی جی مگ > داستان > داستان Destiny
داستان

داستان Destiny

این روز‌ها تب و تاب بسیاری به مناسبت عرضه Destiny 2 وجود دارد. ساخته Bungie که همه این استودیو را با توسعه سری Halo می‌شناسند. بانجی بعد از اتمام فعالیت‌های خود با مایکروسافت برای ساخت یک IP بسیار جاه طلبانه دست به کار شد و به سراغ سبکی که شاید برای کنسول‌ها بسیار غریب باشد، رفت. آنها ایده ساخت یک بازی MMO مخصوص کنسول‌ها را در سر داشتند و در نهایت توانستند با اکتیویژن برای ساخت این عنوان بزرگ همکاری کنند. نهایتا Destiny در اواخر سال 2014 برای کنسول‌های نسل قبل و PS4 و Xbox One به صورت رسمی عرضه شد. بانجی در ساخت بازی‌های خود به بُعد داستانی توجه خاصی دارد و Destiny نیز از این قضیه مستثنی نیست. یک جهان بی انتها، داستانی بسیار بزرگ و روایتی درخور یک بازی MMO. در ادامه این مطلب به مناسبت عرضه Destiny 2 به داستان Destiny و بسته‌های الحاقی آن می‌پردازیم.

در مقابل تاریکی

بانجی داستان Destiny را به نوعی علمی/ تخیلی/ افسانه‌ای می‌داند. داستان در 700 سال آینده رخ می‌دهد. جایی که نسل انسان‌ها با پیگیری آرزو‌های دیرینه خود به سطح بالایی از تکنولوژی و علم دست پیدا کرده‌اند. این نسل از زندگی بشر به نام «عصر طلایی» مشهور می‌شود. جایی که انسان‌ها در همه جای منظومه شمسی حضور دارند و تمدن‌های مخصوص خود را به همه جا منتقل کردند. واقعه‌ای به نام The Collapse رخ داده و باعث می‌شود که تمام این تمدن‌ها از بین رفته و پایان عصر طلایی انسان‌ها آغاز شود و حتی در مرز انقراض قرار گیرند. تنها کسانی که از نسل انسان‌ها باقی ماندند افرای هستند که روی سطح کره زمین سکونت دارند. کسانی که توسط The Traveler نجات پیدا کردند. این شی کروی شکل قرن‌ها قبل در منظومه شمسی حاضر شده بود و به لطف Traveler بود که انسان‌ها توانست پتانسیل نهادینه خود را به نمایش بگذارند و به عصر طلایی برسند. واقعه The Collapse به خاطر وجود نیرویی اسرارآمیز با نام The Darkness (تاریکی) به وجود آمده است. تاریکی دشمن باستانی Traveler به شمار می‌رود که حالا تمام کهکشان را درگیر خود کرده است. حالا Traveler بر فراز آخرین شهر امن زمین قرار دارد که از آن با اسم The Last City یاد می‌شود که با دیواری پیرامونش محافظت می‌شود. حضور Traveler باعث می‌شود Guardianها که مدافع این شهر هستند، قدرت‌هایی ناشناخته را در دست گیرند که از آن با نام نور (Light) یاد می‌شود. گیمر در بازی نقش یکی از همین Guardianها را بر عهده می‌گیرد. آنها وظیفه احیای Traveler را بر عهده دارند و در کنار آن باید خطرات موجود برای نسل انسان‌ها را نیز از بین ببرند تا انسان‌های به صورت کامل منقرض نشوند. انسان‌ها در اولین اقدام خود قصد داشتند تا جمعیت را دوباره افزایش دهند اما متوجه می‌شوند که نسل‌های مختلفی از موجودات بیگانه (Aliens) خانه‌های آنها را در نقاط مختلف منظومه شمسی تسخیر کردند.

آغازی بر راهی بی پایان

وقتی بازی آغاز می‌شود، Ghost (رباتی کوچک که همیشه همراه گیمر خواهد بود و به او در انجام ماموریت‌ها کمک می‌کند.) در حال جستجو در خرابه‌های کشور سابق روسیه است و آنجاست که Ghost شخصیت مورد نظر گیمر را زنده می‌کند. شخصیتی که مدت‌هاست جان خود را از دست داده. در ادامه Ghost گیمر را به سرقت یک کشتی فضایی و بردن آن به Tower ترغیب می‌کند. در اینجاست که گیمر شخصیتی به نام Speaker را ملاقات می‌کند، فردی که در مورد تاریکی توضیحات کوتاهی به گیمر ارائه می‌کند. گیمر در اولین ماموریت خود باید ایستگاه فضانوردی را مورد جستجو قرار دهد، جایی که انسان‌ها فضاپیما‌های خود را در گذشته از طریق آن به فضا می‌فرستاند. در این راه گیمر با دشمن‌های مختلفی روبرو شده و در نهایت با The Hive ملاقات می‌کند. شخصی که به نظر به ماه فرار کرده بود. گیمر می‌فهمد که هوش مصنوعی ساخته روسیه به اسم Rasputin که مسئولیت محافظت از کره زمین را بر عهده داشته هنوز نیز زنده است اما کار‌های او با اهدافی نامشخص در حال انجام است. گیمر در ادامه راه خود می‌تواند ارتباط با تمدن‌های به نظر نابود شده انسان‌ها در کرات دیگر را برقرار کند. گیمر می‌فهمد که یک Guardian که گم شده است، به ماه رفته تا به دنبال قلعه Hive بگردد. بعد از سفر به ماه و پیدا کردن جسد Guardian گمشده، Ghost می‌فهمد که Hive در حال درست کردن یک ارتش بزرگ است تا به کره زمین حمله کند. در اولین اقدام برای بر هم زدن نقشه Hive، او راه ارتباطی آنها را با Traveler قطع می‌کند. Hive با ایجاد یک راه ارتباطی با Traveler از نیروی آن سوء استفاده می‌کرد. در این بین گیمر یک اسلحه بسیار قدرتمند Hive با نام Sword of Crota را نیز نابود کرده و سیستم ارتباطی آنها را نیز به کلی از بین می‌برد. اینجاست که گیمر با یک شخصیت مشکوک به اسم Exo Stranger روبرو می‌شود. این شخصیت گیمر را به سمت سیاره زهره (Venus) برده تا با دشمنی جدید به اسم Vex آشنا شود.

سفر در منظومه شمسی

زمانی که گیمر به سیاره زهره می‌رسد، شخصیت Exo Stranger حالا Vex را شیطانی، فراتر از هر نوع اهریمن دیگری می‌خواند. او در مورد Black garden صحبت می‌کند، جایی که Vex از آنجا کار خود را آغاز کرده. او گیمر را به پیدا کردن این شهر و نابود کردن آن ترغیب می‌کند. این تنها راه نجات دادن Traveler خواهد بود. Ghost در این میان به گیمر می‌گوید که آنها برای انجام اینکار باید با شخصی به اسم Awoken صحبت کنند که در Reef قرار دارد. ( Reef در واقع مستقر در کمربند سیارکی بین سیاره‌های مریخ و مشتری قرار دارد.) فردی که در تمام درگیری‌های وجود آمده طرفداری سمت خاصی را نکرده. وقتی قهرمان داستان به Reef می‌رسد با ملکه Reef یعنی Mara Sov و برادرش Prince Uldren Sov آشنا می‌شود. آنها از گیمر می‌خواهند که سر Vex Gate Lord را برایشان بیاورد، در این صورت است که برای پیدا کردن Black Garden به او کمک خواهند کرد. گیمر برای اینکار باز مجبور به بازگشت به زهره می‌شود، جایی که آرشیو بسیار بزرگی در مورد Vex و اسرار آنها پیدا می‌کند. در این بین گیمر محل دقیق جایی به اسم Vault of Glass را پیدا می‌کند، راهی برای سفر بین کهکشان‌ها. گیمر در نهایت موفق به نابود کردن Vex Gate Lord می‌شود و سر بی جان او را برای ملکه Mara Sov می‌برد. Sov به گیمر می‌گوید که باید تمام تمرکز خود را به Meridian Bay در مریخ معطوف کند، آنجاست که خواهد توانست راه ورودی به Black Garden را پیدا کند. بعد از رسیدن به مریخ، Ghost به گیمر وضعیت کلی مریخ را اعلام می‌کند. Cabalها مدت بسیار زیادی است که برای شکستن رمز Vex Gate در تلاش هستند اما به موفقیت خاصی دست پیدا نکردند. گرچه آنها بسیاری از مناطقی که گیمر باید به آنها سر بزند را تحت کنترل دارند. هیچ فردی تا به این لحظه نتوانسته وارد مناطق حفاظتی Cabal شود. گیمر می‌تواند به اولین فردی تبدیل شود که وارد مناطق حفاظتی شده و به سمت Garden’s Spire حرکت کند. در حالی که گیمر به راه خود ادامه می‌دهد آنها هوش مصنوعی محافظ مریخ را نیز پیدا می‌کنند اما این هوش مصنوعی نیز توسط Rasputin کنترل می‌شود. حالا Vexها نیز به سطح مریخ آمدند. اینجاست که گیمر می‌فهمد آنها سعی در بازگشت به خانه خود یعنی Black Garden دارند.

باغی پر از سیاهی

شخصتی اصلی برای پیدا کردن Black Garden کار خود را آغاز می‌کند. بعد از اینکه وارد یک Teleporter می‌شود به منطقه‌ای می‌رسد که روی هیچ نقشه‌ای ثبت نشده. بعد از چند مبارزه نفس‌گیر گیمر به قلب Black Garden می‌رسد، جایی که Vexها در حال پرستش این قلب هستند. قلب مورد نظر بعد از متوجه شدن حضور گیمر سه باس را برای نابود کردن او احضار می‌کند. بعد از نابودی این دشمن‌ها، قلب Black Garden از بین می‌رود و گیمر از تاریکی خارج شده و خود را در مریخ پیدا می‌کند. همچنین تاریکی از Traveler فرار کرده و این موجود افسانه‌ای شروع به احیا می‌کند. در انتهای یک ماموریت طولانی، Speaker شروع به صحبت کرده و جشنی کوچک برای پیروزی در مقابل تاریکی برگذار می‌شود اما شخصیت Exo Stranger که قبلا گیمر با او آشنا شده بود می‌گوید که مبارزه حتی به پایان نزدیک هم نشده است. در حالی که قلب Black Garden نابود شده ، تیمی از Guardianها به سمت Vault of Glass می‌روند. جایی که از آن به نام دنیای زیرین Vex یاد می‌شود. این مکان قدرت‌های فراوانی دارد و می‌تواند حتی یک فرد را از موجودیت ساقط کند اما این قدرت‌ها فقط در Vault of Glass قابل استفاده است. گیمرها در نهایت موفق می‌شود در Raid با همین نام باس آخر را شکست داده و خطر موجودیت Vexها را برای همیشه تمام کند.

از دنیای زیرین، همراه با تاریکی

Eris Morn یکی از Guardianهای سابق و عضو گروهی که قصد نابودی Crota را داشتند بعد از مدت‌ها از مخفی‌گاه خود بیرون آمده و Tower را از خطر بازگشت شاهزاده Hive مطلع می‌کند. اولین ماموریت در بسته الحاقی The Dark Below این است که گیمر باید یک شوالیه Hive به اسم Fist of Crota را روی کره زمین نابود کند. حالا گیمر‌ها باید جلوی Hive را بگیرند چون آنها قصد دارند تا کنترل Rasputin را به دست گیرند. در این ماموریت ارتش Hive توسط جادوگری به اسم Omnigul که با اسم Will of Crota شناخته می‌شود، رهبری می‌شوند. بعد از نابودی یک موجود عظیم به اسم Might of Crota، شخصیت Omnigul پا به فرار می‌گذارد. Eris بعد از این واقعه گیمر را به ماه می‌فرستد تا از احیای خدای Hive جلوگیری کند. گیمر در این ماموریت موفق شده و در نهایت کریستالی که روح Crota در آن قرار داشت را نابود کند.

بعد از بازگشت به Tower، حالا Eris به گیمر دو ماموریت جدید واگذار می‌کند. در یکی از این ماموریت‌ها گیمر باید کوزه‌ای به اسم Urn of Sacrifice را با خاکستر Hiveهای نابود شده در زمین پر کند. برای اینکار گیمر باید شوالیه قدرتمند Hive با نام Urzok را شکست دهد. در ادامه نیز گیمر به ماه رفته و باید چشمان Hiveها را برای Eris جمع آوری کند. در ماموریت دوم نیز گیمر باید خدمت‌کاران باقی مانده Crota روی کره زمین را نابود کند. آنها Heart of Crota، Hand of Crota، Eys of Crota نام دارند. در نهایت این ماموریت به The Will of Crota خاتمه می‌یابد که گیمر در آن باید Omnigul را نابود کند. بر خلاف کار‌های مثبت گیمر، مانند نابود کردن روح Crota، آنها نتوانستند از احیای دوباره Crota جلوگیری کنند. این بسته الحاقی با Raid جدیدی به نام Crota’s End به اتمام خواهد رسید. جایی که گیمر‌ها باید وارد غار‌های عمیقی در ماه شوند و Yût, the Deathsinger را شکست داده و سپس شاهزاده Hive را نابود کنند.

خانه‌ای پر از گرگ

Skolas، عضور سابق Kell از House of Wolves از زندان‌های Reef توسط فردی که عضو یک سازمان بسیار قدیمی به اسم Nine است، آزاد شده. طبق یک پیشگویی، فردی از Kell به پا می‌خیزد و تمام خاندان‌های نابود شده را با یکدیگر هم پیمان می‌کند. Skolas که عقیده دارد این پیشگویی در مورد اوست تمام همراهان خود را از زندان آزاد کرده و House of Wolves را به وجود می‌آورد به همین منوال نیز ماموریت برای هم پیمان کردن خاندان‌های نابود شده در زیر سایه رهبری Skolas آغاز می‌شود. ملکه Sov برای جلوگیری از این امر سعی می‌کند که گیمر را در مورد خطر‌های آینده آگاه سازد و در این بین نیز ملکه Sov امکان دسترسی به outpost موجود در Reef را برای گیمر امکان پذیر می‌کند. این Outpost جایی در میان کمربند سیارکی خواهد بود و این مکان در واقع محل زندگی Petra venj و Varikas The Loyal است که به عنوان راهنما به گیمر کمک خواهند کرد. بعد از این گیمر به سمت زهره می‌رود تا از هم پیمانی Skolas و خاندان House of Winter جلوگیری کند اما شکست می‌خورد. روی کره زمین Skolas در تلاش است تا هم پیمانی House of Devils و House of Kings را به دست آورد اما با دخالت گیمر اینکار نیز با شکست روبرو می‌شود. در این فرآیند سه آدمکش عضو یک تیم به نام Silent Fang به قتل می‌رسند. در پی این حادثه اعضای Wolves به زهره باز می‌گردند و وارد Vault of Glass می‌شوند تا با دزدیدن تکنولوژی Vexها Skolas به هدف نهایی خود برسد. گرچه در نهایت Skolas و یارانش توسط قهرمان داستان شکست خورده و در مبارزه نهایی Skolas دستگیر شده و به زندان Prison of Elders باز می‌گردد.

انتقام Oryx – داستان بسته الحاقی Taken King

در اولین بسته الحاقی بزرگ Destiny، با نام The Taken King تمرکز اصلی داستان روی Oryx است. کسی که پسرش یعنی Crota قبلا در محتوای قابل دانلود The Dark Below از قهرمان داستان شکست خورده بود. Oryx قصد دارد تا انتقام شکست پسرش را از گیمر بگیرد. Oryx ارتشی از Takenها را در اختیار دارد. Takenها در در واقع افرادی از مبارزان Hive هستند که توسط تاریکی تغییر پیدا کرده و به موجوداتی پلید تبدیل شده‌اند. این Takenها در سطح منظومه شمسی پخش شدند و هر آنچه از افراد Vex، Cabala، Fallen و … را تبدیل به Taken کردند. این فرآیند ارتشی بسیار بزرگ در اختیار Oryx قرار داد تا انتقام پسرش را بگیرد. داستان از جایی آغاز می‌شود که Awoken در تلاش است تا کشتی Oryx با نام Dreadnaught را در اطرف سیاره زحل نابود کند. البته این حمله پایان خوشی ندارد و کشتی‌های Awoken در این بین نابود می‌شوند. در همین بازه زمانی به نظر می‌رسد که ملکه Mara Sov و Prince Uldren Sov نیز کشته شده‌اند. با راهنمایی‌های Ghost، گیمر به سمت سیگنال درخواست کمک Cabalها در Phobos می‌رود اما در آنجا مورد حمله واقع شده و مجبور به ترک محل می‌شود. اینجاست که گیمر می‌فهمد Oryx تمام Cabalها را به Taken تبدیل کرده است تا ارتش خود را تکمیل کند. در آخرین شهر باقی مانده از زمین، Vanguard در مورد حمله به Awoken صحبت می‌کند اما در این میان Eris Morn سخن Vanguard را قطع کرده و نقشه‌های حقیقی Oryx را بیان می‌کند. در ادامه داستان گیمر برای کسب یک قدرت جدید به ماموریتی خاصی فرستاده می‌شود که بر اساس نوع کلاس انتخابی تغییر می‌کند. Cyade-6 که در بازی تمرین دهنده کلاس Hunter است، ماموریت جدیدی به گیمر واگذار می‌کند. او باید قدرت جدیدی را از فضانوردان روسیه سابق کسب کرده و به شکل مخفیانه وارد کشتی Oryx شود. گیمر با استفاده از کشتی Eris که برای این ماموریت آماده شده به سمت Dreadnaught می‌رود اما بسیار سریع نگهبان‌های کشتی قهرمان داستان را پیدا می‌کنند. با شلیک Dreadnaught کشتی Eris نابود می‌شود. گیمر از کام مرگ فرار می‌کند و نهایتا وارد کشتی Oryx می‌شود.

گیمر همراه با کمک Ghost اسلحه اصلی این کشتی مخوف را از کار می‌اندازند. در این بین گیمر می‌فهمد که عده‌ای از Cabalها که توسط تاریکی به Taken تبدیل نشده‌اند، در کشتی هستند و قصد نابودی آن را دارند. برای رسیدن به Oryx گیمر باید به آنچه از روح Crota در ماه باقی مانده است دسترسی پیدا کند. در این صورت آنها می‌توانند با استفاده از یک پورتال به اسم Rapture که در Dreadnaught خواهد بود عبور کنند. گیمر برای انجام این ماموریت قابلیت نامرئی شدن را از Rasputin دریافت می‌کند. شخصیت اصلی در نهایت می‌تواند باقی‌مانده روح Crota را با کمک Eris پیدا کند. گیمر به کشتی Dreadnaught نفوذ کرده و اینبار از پورتال Dreadnaught با نام Rapture عبور می‌کند. بعد از مبارزه با نگهبان‌های Oryx، حالا نوبت به مبارزه با Oryx می‌رسد. گیمر بعد از یک مبارزه سهمگین، Oryx را شکست می‌دهد. Oryx در انتها با استخراج نور‌های ذخیره شده در شمشیرش، ناپدید می‌شود. در قسمت پایانی این مبارزه نیز شاهد آن هستیم که Eris Morn شمشیر Oryx را لمس کرده و کریستال میانه آن را بر می‌دارد. بعد از بازگشت به Tower گیمر باید به مبارزه با Takenهای باقی مانده رفته و تمام آنها را نابود کند. در حالی که همگان فکر می‌کردند Oryx نابود شده، او هنوز زنده است و گروهی از گیمر‌ها باید در Raid جدیدی به نام King’s Fall با او روبرو شوند. بعد از مبارزه با دشمن‌های متعدد، گیمرها با Oryx روبرو شده و او را نابود می‌کنند. در زمان مرگ، Oryx تبدیل به یک تکه سنگ شده و به سمت اتمسفر سیاره زحل سقوط می‌کند. جسد او در حین ورود به اتمسفر زحل، آتش گرفته و می‌سوزد. بعد از مرگ Oryx فردی به اسم Malok خود را شاهزاده Takenها معرفی می‌کند. او لقب Pride of Oryx را برای خود انتخاب کرده و قصد دارد که تخت پادشاهی Takenها را به خود اختصاص دهد. گیمر از این خطر ناگهانی توسط Variks باخبر شده و برای شکار Malok به Dreadnaught باز می‌گردد. گیمر قصد دارد تا Malok را به زندان Prison of Elders منتقل کند. در نبرد ابتدایی Malok از دست گیمر فرار کرده و به ماه باز می‌گردد. اینجاست که Eris ماموریتی جدید به گیمر واگذار می‌کند. او حالا می‌تواند Malok را برای همیشه نابود کرده و یا او را دستگیر کند، انتخاب نهایی توسط گیمر انجام خواهد شد.

سربازی از جنس آهن – داستان بسته الحاقی Rise of Iron

The Iron Lords یک گروه ده نفری از Guardian‌های بسیار ماهر بودند که قبل از احداث آخرین شهر و Vanguard با یکدیگر همکاری می‌کردند. آنها به خاطر مراقبت از شهر در دوران جنگ Battle of Six Fronts و ساخت دیوار بزرگ مشهور شدند. The Iron Lords قلعه نظامی در Felwinter Peak داشتند که با نام Iron Temple از آن یاد می‌شد. این قلعه در واقع مقر امن آنها بود که در سرزمین قدیمی کشور روسیه قرار داشت. بیش از صد سال پیش The Iron Lordها خود را برای باز داشتن یک بیماری تکنولوژیکی باستانی با نام SIVA قربانی کردند. SIVA در واقع یک نانوتکنولوژی با قابلیت تکرار و خودآموزی بود. SIVA در زمان عصر طلایی مسئول بسیاری از پیشرفت‌های انسانی بود. SIVA می‌توانست شهر‌های بزرگ را در کمترین زمان ممکن بسازد اما در نهایت این تکنولوژی بر ضد انسان شورش کرد و تبدیل به یک تهدید برای نسل بشر شد. Lord Saladin که تنها عضو شناخته شده The Iron Lords بود در مبارزه بر ضد SIVA زنده ماند. از آن زمان به بعد او مشغول تمرین دادن Guardianهاست تا اگر زمانی SIVA به زندگی بازگشت، آنها قدرت مبارزه با این ویروس را داشته باشند.

در زمان حال و یک سال بعد از اتفاقات Taken War، حالا Lord Saladin افراد خود و در واقع گیمر‌ها را به Felwinter Peak می‌فرستد تا Fallenها را تا رسیدن نیروهای کمکی به Iron Temple مشغول نگه دارند. Ghost به گیمر‌ می‌گوید که چرا Fallenها به این منطقه آمدند. به زودی مشخص می‌شود که Fallenها توسط Sepkis Prime که حالا با نام Sepkis Perfected شناخته می‌شود، رهبری می‌شوند. Sepkis یکی از دشمن‌هایی است که همه فکر می‌کردند مدت‌هاست جان خود را از دست داده. این نکته ترس‌های درونی Lord Saladin را تایید می‌کند، SIVA توسط Fallenها بیدار شده است و Sepkis را احیا کرده. بعد از ایجاد امنیت در Iron Temple، گیمر همراه با Ghost به ملاقات Shiro-4 می‌رود. او در واقع یک Hunter و یکی از اعضای تیم Vanguard است. او گیمر را مجبور به عبور از سرزمین‌های آلوده به ویروس می‌کند. اینجا مشخص می‌شود که جناحی به اسم Splicers از خاندان سقوط کرده House of Devils که حالا با نام Devil Splicers شناخته می‌شوند از قدرت SIVA سوءاستفاده کرده تا خود را قدرتمند‌تر کنند. یکی از افراد حاضر در بایگانی Iron Temple به نام Tyra Karn گیمر را برای دریافت اطلاعات بیشتر از ویروس SIVA به سمت مریخ روانه می‌کند. او اعتقاد دارد که دانشمندان بسیار بزرگ عصر طلایی اطلاعات ارزشمندی از این ویروس در یکی از پایانه‌های این سیاره ذخیره کردند. بعد از انجام ماموریت، گیمر به زمین بازخواهد گشت. جایی که باید به اعماق سرزمین‌های ویروسی سفر کرده و مقبره The Iron Lords را پیدا کند. جایی که در واقع قلب ویروس SIVA خواهد بود. در این مقبره شخصیت اصلی با جسد‌های دوباره زنده شده Felwinter، Gheleon و Jolder روبرو می‌شود. بعد از نابود کردن اعضای سابق The Iron Lords، حالا Ghost سیستم نابودی خودکار مقبره را فعال می‌کند. گیمر قبل از انفجار مقبره فرار می‌کند. هر چیزی که از ویروس SIVA باقی مانده بود دیگر نابود شده است. بعد از بازگشت به Iron Temple، گیمر توسط Saladin مورد تشویق قرار گرفته و پاداشی مخصوص دریافت خواهد کرد. این پاداش یک شمشیر افسانه‌ای است که فقط توسط اعضای گروه The Iron Lords مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این ترتیب، گیمر به نوعی به نسلی جدید از این مبارزان افسانه‌ای تبدیل خواهد شد. در نهایت نیز گیمر در صحبت با Shiro-4 متوجه وجود یک فرد خبیث پشت نقشه زنده کردن دوباره SIVA می‌شود. این فرد Aksis, Archon Prime نام دارد. گیمر باید همراه با دیگر Guardianها این شخصیت منفی را در Raid جدیدی با نام Wrath of the Machine نابود کند. در نهایت شخصیت اصلی متوجه می‌شود که Aksis خود را با ویروس SIVA آلوده کرده و تا حدودی شبیه به یک ماشین شده. گیمر‌ها با کشتن Aksis به بحران SIVA برای همیشه پایان می‌دهند.

امتیاز شما به این پست