گزارش و مصاحبه بازی ایرانی

گزارش وی جی مگ از چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران(igl 2018)

igl 2018

چند روزی است که چهارمین لیگ ‌های رایانه‌ای کار خود را به صورت رسمی شروع کرده و در همین راستا تصمیم گرفتیم با حضور در محل برگزاری این مسابقات این برج میلاد گزارشی کوتاه از جریان رقابت گیمرهای ی را آماده کنیم. مسابقاتی که امسال میزبان یک ی جدید بود و همچنان ‌های ورزشی همچون و PES در آن از دید مخاطب حرف اول را می‌زدند.

igl 2018 report

از دید محل برگزاری و سالن تغییر خاصی نسبت به سال‌ گذشته ایجاد نشده و تنها اینبار شاهد حضور غرفه‌های بیشتری بودیم که به اسپانسرها اختصاص داشته و فروش محصولات مختلفی از جمله کنسول، و… در آنها صورت می‌گرفت. این در حالی است که همچنان بخش اصلی سالن به محیط‌هایی تقسیم شده که شرکت‌کننده‌ها با حضور در آنها رقابت‌های خود را دنبال می‌کردند. در انتهای محل برگزاری نیست همچون سال گذشته مسابقات مهم که اکثرا به اختصاص داشتند روی پرده‌ای بزرگ به نمایش در آمدند و بازدیدکننده‌ها نیز می‌توانستند با قرارگیری در مقابل آن، رقابت‌های صورت گرفته را به شکل جذابی دنبال کنند.

igl 2018 report

این لیگ، چهارمین دوره از لیگ ‌های رایانه‌ای است که با همکاری مجموعه مکعب برگزار شده است. امسال، لیگ به نحو بزرگ‌تری برگزار شد و کنان بیشتری نیز در آن شرکت کردند. هدف اصلی لیگ امسال، تمرکز روی ‌های ی بود و به همین دلیل شاهد حضور پسرخوانده در بخش مسابقات بودیم. در بخش مسابقات کوییز او کینگز، ۵ هزار نفر ثبت‌نام کردند و در بخش ‌های با محوریت فوتبال و کنسول، تعداد ۶۱۸۷ نفر در این مسابقات شرکت کردند. در کلش رویال، تعداد شرکت کنندگان ۶۱۲ نفر بوده است. پسر خوانده که برای اولین بار در بخش مسابقات حضور داشت نیز ۲۰۰ نفر شرکت‌کننده به خود دید. ۲۸ تیم حداقل ۵ نفره نیز برای شرکت در مسابقات کانتر استرایک ثبت‌نام کردند.

igl 2018 report

در مجموع، امسال ۱۱۲۰۰ نفر در مسابقات لیگ ‌های رایانه‌ای شرکت داشتند که نسبت به سال گذشته، با رشدی ۶۰ الی ۷۰ درصدی روبه‌رو بوده است. این رویداد، مهم‌ترین رویداد ورزش‌های الکترونیک در کشور است و تا به حال ۱۱۶۰۰ برگزار شده است و حدود ۱۱۲۰۰ دیگر باقی مانده است. مراسم اختتامیه امسال نیز جمعه از ساعت ۸ تا ۱۰ برگزار خواهد شد و به دلیل ترویج ‌های ویدیویی قرار است این مراسم به صورت زنده از شبکه سوم سیما پخش شود. جوایز امسال نیز، جوایز درخوری هستند و به طور مثال، برنده نهایی کوییز او کینگز، مبلغ ۴۰ میلیون تومان دریافت می‌کند. ما برنامه داریم که سال آینده، لیگ بازی‌های رایانه‌ای را در کنار نمایشگاه ‌ تهران که در تیر ماه برگزار می‌شود، برپا کنیم.

igl 2018 report

نهایتا مسئله‌ای که باید به آن توجه کرد این است که امسال ی از اعزام قهرمان‌های رشته‌های مختلف به مسابقات جهانی نیست و مشکلات به وجود آمده باعث شده که این فرصت در اختیار شرکت‌کنندگان چهارمین لیگ ‌های رایانه‌ای قرار نگیرد. در شرایطی این مسابقات از روز 6 شهریور کار خود را شروع کرد در 16 همین ماه و با معرفی قهرمان‌ رشته‌های مختلف به پایان می‌رسد.

igl 2018 report