پادکست تحلیلی چالش قسمت هشتم
بازی ایرانی چالش

پادکست تحلیلی چالش قسمت هشتم

برنامه چالش برنامه ای صوتی است، که به چالش های بازیسازی در ایران و سایر نقاط جهان به صورت کاملا علمی پاسخ می دهد.
این پادکست به صورت دو هفته یکبار به چالش های مهم بازیسازی در ایران و خارج از ایران می پردازد. آیا دوست دارید وارد یکی از بخش های اقتصاد بازی های رایانه ای در سطح جهان شوید؟پس دیگر وقت آن رسیده است که دیدمان را به این حوزه عوض کنیم و تنها از بازی های رایانه ای لذت نبریم ، بلکه یکی از تاثیر گذاران این صنعت در جهان شویم.
لطفا از طریق ایمیل رسمی برنامه به آدرس chalesh [-a-t-] gameemag.ir در ارتباط باشید و سوالات و موضوعاتی که دوست دارید در حوزه بازی های رایانه به پاسخ آن ها دست یابید، مطرح نمایید.

در این قسمت از برنامه چالش به بررسی روند فعالیت یکساله بنیاد ملی بازی های رایانه ای پرداخته ایم و از نقطه نظر خود، به برخی از این فعالیت ها انتقاد کرده ایم. در این قسمت مهمان نداشتیم و خود موارد مختلف را بیان کرده ایم. به شما پیشنهاد می کنم به این پادکست گوش دهید و از طریق همین صفحه، نقطه نظرات خود را در این خصوص با ما،در میان بگذارید.

لینک دانلود این قسمت از پادکست چالش:

دانلود

علی ذاکری

علی ذاکری

منتقد - گیمر- بازیساز

5 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

10 + هشت =

 • حالا سوال اینه که چرا من پیش فرض ناشر ها عناوین بی کیفیت و جعلی می دهند برای کسب انحصار رو گرفتم؟ در جواب اینکه نظارت کیفی بنیاد مدت هاست در سابقه خودش رو نشون داده که مانعی برای پخش بازی های بی کیفیت وجود نداره ( البته به این مورد شکایتی ندارم لطفا این سیاست رو ادامه بدین کم ضرر تر از نظارت شدید (????????پفف…) میشه !) خب چراااا ناشری که از پایه داره انحصار محصول دزدی رو می گیره نباید تعدادی عنوان سوری بی کیفیت بده تعدادی تا انحصار رو بگیره؟؟؟؟
  در آخر اینکه چند ماه دیگه باز هم نتایج این طرح دیده میشه و واقعا نیازی به بحث بیشتر نیست ???????? چون مخالفت بازی ساز ها مورد توجه قرار نمی گیره ما فقط وظیفه داریم بگیم که بعد از اجرا و شکست اینگونه طرح ها و بررسی و مرور آنها در اینگونه مطلب ها نگویند چرا اون موقع همه ساکت بودین و چیزی نگفتین؟؟
  ???? ببخشید طولانی بود دیگه….

 • حالا اینکه این سیاسیت “کاملا غیر منطقی” رو بیایم توجیح کنیم که برای کمک به بازی ساز های ایرانی این سیاست به بازیکن ها به صورت موقت ( یا دائمی) اجبار بشه و بگیم که ناشر ها نیز به قیمت ها و سیستمشون نظارت میشه همچنان(جالااا) و با اینکار مجبور به پخش بازی های ایرانی می شوند و بازار بازی های کامپیوتری احیا میشه برای بازی سازهای ایرانی در جواب باید گفت که:
  با اینکارتولید بازی های جعلی بالا میگیره و ناشرها عناوینی که هیچ وقت هم ممکنه واقعا بدست مصرف کننده نرسه رو پخش می کنند که نخسته! حالا بگیم عناوین جعلی و بی کیفیت به دست مصرف کننده هم می رسه ، باز هم ابدا به سود بازی سازی ایران نیست چون اقبال عمومی نسبت به بازی های ایرانی کامپیوتری و کیفیتشون پایین میاد و بازی های خوب هم تحت تاثیر همون جو نابود می شوند.

 • نظرات شخصی در مورد بحث گروه فعالان گیم ایران:( در موردطرح بنیاد برای دادن انحصار نشر بازی های خارجی به ناشر ها به ازای پخش تعداد مشخصی بازی ایرانی)
  اینکه انحصار محصول دزدی به فقط یک ناشر داده بشه که دی وی دی های کپی شده رو به هر قیمتی که مایله چون قانونا رقیبی نداره بفروشه اصلا و ابدا به سود گیمرها نیست و این مورد این قدر بدهیه که نیازی به کمترین بحثی نداره و هر کس با این مورد هم مخالفه من اصلا هیچ صحبتی باهاش ندارم دریغ از یک کلمه،لطفا ادامه این متن رو نخونید اصلا.
  و نتایج این سیاست “یکی” از دلایل اینکه اقبال مردم به دانلود بازی ها از سایت های دانلود از خرید فیزیکی در حال بالا رفتن هست.

 • سلام
  آقای قربانی صندلی داغ چی شد؟
  لطفاً اگه میشه از افراد زیر توی شماره بعدی صندلی داغ از نویسنده های بازی نما، پردیس گیم و بازیسنتر دعوت بعمل بیارید
  ممنون