اخبار موبایل

خطر هک در کمین گیمرهای Fortnite روی اندروید

خطر هک در کمین گیمرهای Fortnite روی اندروید

وی جی مگ: شرکت گوگل از در خطر بودن گیمرهای Fortnite روی اندروید خبر داد و اعلام کرد نسخه اندروید این بازی گوشی‌های هوشمند را در معرض آسیب هک و دستکاری قرار می‌دهد. به دنبال این موضوع مدیر Epic آقای تیم سوئینی نحوه انتشار این اطلاعات توسط گوگل را مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش وی جی مگ، شرکت گوگل در روز جمعه از طریق وبسایت Issue Tracker از وجود این اکسپلویت خود خبر داد و اعلام کرد این موضوع اجازه می‌دهد ترد پارتی‌ها در هنگام فرایند دانلود و نصب بازی Fortnite از طریق وبسایت Epic Games نرم‌افزاری‌های اضافی و مخرب را وارد گوشی‌های اندرویدی کنند. بلافاصله Epic Games در پاسخ به پست ابتدایی اظهار کرد و اطمنیان داد که در حال کار روی برطرف کردن این مشکل بوده و به‌زودی به‌روزرسانی برای حل این مشکل عرضه خواهد شد که ظرف 48 ساعت نیز عرضه به‌روزرسانی به وقوع پیوست.

گوگل اشاره کرده بود این باگ مشمول مهلت افشای 90 روزه قرار گفته بدین معنی که پس از 90 روز یا پس از عرضه به‌روزرسانی جزئیات این باگ به صورت کاملا عمومی گزارش می‌شود. در حالی که پس از هفت روز به‌روزرسانی برای حل این مشکل منتشر شده بود شرکت Epic از گوگل درخواست کرده بود تا ازجازه دهد این به‌روزرسانی توسط تمامی گیمرهای Fortnite روی اندروید نصب شود و سپس جزئیات باگ منتشر شود اما گوگل این مسئله را نپذیرفت.

به همین دلیل مدیر شرکت سازنده Fortnite یعنی تیم سوئینی اقدام گوگل را به صورت یک “بی‌مسئولیتی” توصیف کرد که تنها به دلیل بازاریابی صورت گرفته و کاربران اندرویدی را در معرض خطر قرار داده است. او گوگل را متهم کرد که این اقدام به منظور جبران عدم عرضه Fortnite روی Google Play Store و تعلق نگرفتن 30 درصد از درآمد بازی به این شرکت صورت گرفته است.