اخبار موبایل

صدرنشینی بازی Pokemon Go از دید درآمد در بازار آمریکا

صدرنشینی بازی Pokemon Go از دید درآمد در بازار آمریکا

وی جی مگ: آمار جدید از صدرنشینی بازی Pokemon Go در چارت پردرآمدترین عناوین موبایلی بازار آمریکا برای ماه جولای 2018 خبر می‌دهند. عنوان Pokemon Go با عرضه در سال 2016 به یک پدیده جهانی تبدیل و مخاطبین بسیاری را سرگرم خود کرده بود.

به گزارش وی جی مگ، از زمان انتشار Pokemon Go همواره توانسته در چارت‌های مختلف پرفروش‌ترین بازی‌های موبایلی حضور داشته باشد و اکنون رتبه نخست پردرآمدترین بازی موبایلی در بازار آمریکا را به خود اختصاص داده است. این عملکرد برای اثری که دو سال از عرضه آن می‌گذرد کار آسانی نبوده هرچند که عده‌ای معتقد باشند این بازی دیگر مرده به حساب می‌آید. با این حال هم‌چنان محبوبیت Pokemon Go به حدی است که توانسته در چارت مربوط به پردرآمدترین عناوین موبایلی سرتاسر دنیا مکان چهارم را به خود اختصاص دهد. رتبه‌های اول تا سوم به ترتیب در اختیار Honour of Kings، Fate/Grand Order و Monster Strike است.

تمامی این جزئیات در وبسایت App Annie قابل مشاهده بوده که آمار مربوط به بازی‌های موبایلی را در اختیار می‌گذارد. البته با وجود صدرنشینی بازی Pokemon Go در بازار آمریکا و موفقیت در بازار جهانی، رتبه Pokemon Go در بازار ژاپن کاهش پیدا کرده اما هم‌چنان با جایگیری در مکان نهم در جمع ده بازی پردرآمد حضور دارد.