اخبار بازی

جزئیات جدیدی از Xbox Series X توسط مایکروسافت منتشر شد

دیروز مایکروسافت در بلاگ رسمی اخبار ایکس باکس، اخبار و جزئیات جدیدی از کنسول خود یعنی Xbox Series X را ارائه کرد.

 

اول و مهمتر از هرچیزی میزان قدرت (چیپ گرافیکی) Xbox Series X تایید شد. بدین ترتیب این کنسول از با قدرت 12 ترافلاپس بهره می برد که پیشتر توسط شایعات در فضای مجازی به گوشمان رسیده بود. برای درک بهتر این موضوع بهتر است اشاره کنیم که کنسول PS4 معمولی 1.84 ترافلاپس، نسخه پرو، 4.2 ترافلاپس و کنسول Xbox One X دارای 6 ترافلاپس قدرت است. همچنین این از معماری RDNA 2 شرکت AMD استفاده می کند. در سوی دیگر CPU این کنسول مدل Zen 2 است و قابلیت خروجی تا 120 فریم برثانیه را داراست.

در ادامه گفته شده این کنسول قابلیت Variable Rate Shading (VRS) و Ray T با استفاده از DirectX را داراست؛ و این مهم با استفاده از قدرت سخت فزاری محقق خواهد شد، دقیقا چیزی که پیشتر توسط PS5 نیز به گوشمان رسیده بود. به لطف وجود حافظه SSD،امکان تعویض بازی های در حال اجرا، در کسری از ثانیه برای شما فراهم خواهد شد.

بدین معنی که می توانید همزمان چندین بازی را در حالت استندبای نگه دارید و بطور دلخواه دائما بین آن ها سویچ کنید. همچنین مایکروسافت قابلیت به اصطلاح Smart Delivery را تایید کرد که به معنای خرید یک عنوان بر روی یک کنسول، و دسترسی بر روی دیگر کنسول مایکروسافت را به شما می دهد. این حالت برای تمامی عناوین انحصاری مایکروسافت قابل استفاده خواهد بود اما استفاده از آن برای شرکت های Third Party به تصمیم آن ها بستگی دارد.

به دنبال این خبر دیروز اکانت تویتر رسمی CDproject تایید کرد که عنوان Cyberpunk از این قابلیت بهره خواهد برد. بدین صورت اگر شما این عنوان را بر روی Xbox One تهیه کردید، بعد از خرید مایکروسافت، نیازی به خرید این عنوان نخواهید داشت. در نهایت نیز قابلیت Backward برای تمامی کنسول های قبلی مایکروسافت تایید شد.

فردین باقریان

فردین باقریان

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x