اخبار بازی

سخت افزار اتصال Nintendo Switch Lite به تلویزیون در آن تعبیه نشده

سخت افزار اتصال Nintendo Switch Lite به تلویزیون در آن تعبیه نشده

همانطور که میدانید نینتندو یک مدل جدید از Switch به نام را طراحی و به بازار عرضه کرده. حالا بعد از چندین بررسی توسط یکی از یوتیوبرها مشخص شده که سخت افزار اتصال به تلویزیون در آن تعبیه نشده و به عبارتی اگر Lite را خریداری کرده اید خبر بدی برای شما داریم.

: دو روز از عرضه رسمی بیشتر نگذشته که مشخص شد این توانایی اتصال به TV را ندارد. این ارزانتر، سبک تر، کم مصرف تر  است و طول عمر باطری بالاتری نسبت به مدل معمولی را دارد و دیگر همراه خودش Dock اتصال به TV را نیز ندارد. ولی مشخص شد که این نه تنها داک مخصوص اتصال به TV را ندارد بلکه چیپی که در وظیفه تعریف و تبدیل تصاویر برای انتقال به صفحه تلویزیون دارد را نیز ندارد و در برد دستگاه تعبیه نشده.

این خبر بر اساس اطلاعات یوتیوبری به نام Jonathan Downey منتشر شده که در یک ویدئو به طور کامل کنسول Nintendo Switch Lite را باز کرده و به بررسی قطعات داخلی آن پرداخته است. در این ویدئو به صورت کامل در مورد قطعات و برد این صحبت می شود و عدم وجود قطعه ای برای انتقال تصاویر به TV نیز نشان داده می شود. همچنین در ویدئو مشاهده میکنید که همانند Switch از همان Joy-Conها و با همان سیستم قبل استفاده میکند و عملا تفاوتی بین جوی کانهای دو نیست به جز اینکه در یکی جدا میشوند و در دیگری نمیشوند. دلیل کم مصرف بودن این هم به خاطر استفاده از CPUی کم مصرف تر است و نه حذف باطری های دسته.

به هر حال این نقص یا بهتر بگیم نبود آپشن از محبوبت این کم نکرده و ارزش آن را پایینتر نمی آورد. به گفته برخی هنوز هم امکان این هست که با هکی جدید و دسترسی به CPU بتوان پردازش تصاویر برای انتقال به تی وی را توسط CPU انجام داد و شاید هم نینتندو یک وسیله‌ی جانبی برای این کار در آینده معرفی کند. اگر شما هم قصد خرید را دارید توجه کنید که فعلا و شاید برای همیشه امکان اتصال به TV را نداشته باشید.