اخبار بازی

عرضه کنسول استریمی صد دلاری در کنار Xbox Scarlett توسط مایکروسافت

: تمرکز بر سرویس و استریم بازی‌ها روی دستگاه‌های مختلف قرار است بخش بزرگی از برنامه و استراتژی برای آینده حتی با وجود رونمایی از نسل بعدی کنسول خانگی آن‌ها یعنی باشد. در ابتدا بسیاری از گزارشات به این مسئله اشاره می‌کردند که در چندین نسخه متفاوت انتشار می‌یابد و در عین حال یک کنسول ارزان قیمت با سخت‌افزار و تکنولوژی پایین رده و با تمرکز کامل روی یا همان پردازش ابری منتشر خواهد کرد تا از این طریق مخاطبینی که نمی‌خواهند برای کنسول هزینه چندانی کنند را به سوی خود جذب کند.

به گزارش ، در چند وقت اخیر اخباری منتشر شد که نشان می‌دهد از این استراتژی و عرضه چندین نسخه مختلف از دست کشیده است. اما یکی از اینسایدرهای یعنی برد سمز که در ابتدا انتشار چند نسخه از Scarlett را رد کرده بود و پس از آن نیز عدم دنبال کردن آن استراتژی را تایید کرده بود اکنون اعلام کرده که این برنامه باری دیگر به گزینه‌های روی میز بازگشته است.

در ویدئویی که سمز به تازگی منتشر کرده توضیح داد که کمپانی دیگر روی نسخه ضعیف‌تر که با اسم رمز Lockhart شناخته می‌شد کار نمی‌کند و به جای آن روی یک کنسول که تنها روی استریم و تمرکز کرده و از تکنولوژی و سخت‌افزار پایین رده‌ای بهره‌مند است کار می‌کند. کنسولی که به طور مستقیم به سرویس متصل می‌شود و مخاطب می‌تواند بازی‌ها را از طریق آن اجرا کند.

اکرچه این دستگاه به صورت ستاپ‌باکس و امثال آن توصیف نشده اما با این وجود، خود دستگاه از قدرت پردازشی بسیار کمی برخوردار است. به همین دلیل این دستکاه بسیار ارزان بوده و براساس گزارش منتشر شده قیمتی بین 60 الی 100 دلار خواهد داشت. سمز در انتها تاکید کرد که جزئیات در این باره بسیار اندک بوده و به همین دلیل تا زمان انتشار اطلاعات رسمی نباید کاملا به این مورد نیز اطمینان کامل کرد.

منبع