اخبار بازی

فروش Minecraft روی PC از 30 میلیون نسخه گذشت

فروش Minecraft روی PC از 30 میلیون نسخه گذشت

وی جی مگ: تقریبا ده سال پس از عرضه رسمی، ساخته کمپانی یعنی Minecraft به ثبت رکوردهای متعدد در زمینه فروش ادامه می‌دهد. در همین راستا فروش روی PC از 30 میلیون نسخه در سرتاسر جهان گذشت.

به گزارش وی جی مگ، وبسایت رسمی در پایین صفحه خود آمار فروش این بازی و تعداد نسخه‌هایی که از آن به فروش رسیده را محاسبه کرده و به نمایش می‌گذارد. سرانجام روز گذشته با رسیدن به عدد 30 میلیون، فروش روی PC از 30 میلیون نسخه عبور کرد. اگرچه شاید در نگاه اول چنین آماری برای عجیب نباشد اما هنگامی که آن را با سایر آثار صنعت بازی مقایسه می‌کنید بسیار دیوانه‌کننده به نظر می‌رسد. تنها فروش نسخه PC این بازی از مجموع فروش برخی مجموعه‌ بازی‌ها که دنباله‌ها و نسخه‌های فرعی متعددی دارند بیشتر بوده است.

مجموع فروش روی پلتفرم‌های مختلف از 100 میلیون نسخه عبور کرده و از این نظر یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ به شمار می‌رود. موفقیتی که Mojang با این بازی به دست آوردI بعید به نظر می‌رسد با اثر دیگری قابل تکرار باشد و حتی عناوین دیگر هم‌چون Fortnite نیز که پدیده سال گذشته صنعت بازی محسوب می‌شد به سختی می‌توانند با رقابت کنند. در خبری مرتبط باید اضافه کنیم این اثر از هم‌اکنون به سرویس Xbox Game Pass کنسول اضافه شده است.

از وی جی مگ به اشتراک بگذارید :))