اخبار بازی

کمپانی Starbreeze بیخیال انتشار بازی System Shock 3 شد

کمپانی Starbreeze بیخیال انتشار بازی System Shock 3 شد

وی جی مگ: کمپانی Starbreeze دوران سختی را در سال 2018 سپری کرد. از عملکرد تجاری ضعیف بازی Overkill’s The Walking Dead و برکناری مدیر کمپانی تا دستگیری یکی از اعضای آن درون دفتر شرکت از جمله مواردی ناخوشایندی است که باعث شد پیش‌بینی خوشبینانه آن‌ها برای سال مالی جاری کاملا برعکس از آب در بیاید. مواردی که سبب شد کمپانی اعلام کند بیخیال انتشار بازی شده و حق نشر آن را به توسعه‌دهنده آن یعنی  فروخته است.

به گزارش وی جی مگ، از مارچ 2017 بود که  وظیفه نشر بازی  را برعهده گرفت. به دنبال تعطیلی Looking Glass Studios، پائول نیورث استودیو دیگری به نام را تاسیس کرد و به دنبال آن وارن اسپکتر هدایت شعبه دوم این استودیو در آستین تگزاس را برعهده گرفت. در این میان از سرمایه‌گذاری 12 میلیون دلاری خود در پروژه توسعه نسخه سوم خبر داد.

با این حال اکنون گزارش منتشر شده توسط یوروگیمر بیان می‌دارد اوضاع بسیار وخیم بوده و این کمپانی علاوه‌بر تمرکز مجدد روی امور شرکت خود باید بیخیال عرضه یکی از بازی‌هایش شود و مشخص شد این پروژه System Shock 3 است. این کمپانی با فروختن و بازگرداندن حق انتشار بازی کاملا سود می‌کند زیرا بیانیه رسمی منتشر شده از سوی کمپانی درباره این معامله ادعا می‌کند «کمپانی انتظار دارد تمامی هزینه‌هایی که در ارتباط با تولید بازی صورت گرفت جبران و بازپرداخت شود.»

مدیرعامل تاکید کرد اگرچه آن‌ها بسیار ناراحت هستند که نمی‌توانند شاهد به پایان رسیدن مراحل ساخت بازی نام‌برده به همراه OtherSide باشند اما این تنها راه‌حلی است که برای کمپانی باقی مانده است. این مسئله ارتباطی به کیفیت نداشته و امید زیادی به موفقیت و باکیفیت بودن بازی مورد بحث دارد.