اخبار بازی

نظر مدیرعامل Microsoft درباره وضعیت Xbox One

نظر مدیرعامل Microsoft درباره وضعیت Xbox One

وی جی مگ: در جلسه پرسش و پاسخ طی کنفرانس شرکت مایکروسافت برای اعلام مالی خود مدیرعامل این شرکت آقای ساتیا نادلا و مدیر ارشد مالی خانم امی هود درباره وضعیت Xbox One و پلتفرم‌های خود توضیحاتی ارائه کردند.

به وی جی مگ، هنگامی که از نادلا در مورد رشد درآمد بخش گیمینگ مایکروسافت سوال شد وی توضیح داد که  شرکت مایکروسافت استراتژی مشخصی برای بخش بازی‌های یی خود دارد که به شرکت در هر دو زمینه افزایش فرصت‌ها و افزایش سرمایه‌گذاری در لایه‌های مختلف کسب‌وکار کمک می‌کند.

به گفته نادلا کنسول XBOX ONE سرگرم‌کننده و درگیرکننده‌ترین کنسول بازار محسوب می‌شود. هر زمان که یک بازی فرست‌پارتی یا ترد‌پارتی منتشر می‌شود پلتفرم مایکروسافت بهترین مکان برای تعامل به شمار می‌رود. مایکروسافت به عنوان یک شرکت صاحب کنسول، مزیت‌های زیادی را از پلتفرم مذکور خود کسب می‌کند.

این استراتژی تنها به کنسول XBOX ONE محدود نبوده زیرا مایکروسافت سرویس‌های دیگری چون Game Pass، Xbox Live و  را در اختیار دارد که همگی برای ارائه خدمات به گیمرها فراهم شده‌اند. تزریق سود سهام به دست آمده توسط مایکروسافت برای گسترش بخش  نیز عامل مهم دیگر به شمار می‌رود که توسط نادلا به آن اشاره شد. مایکروسافت می‌داند ساخت‌ بازی‌های فرست‌پارتی چه اهمیتی دارد و به همین دلیل سرویس‌هایی در  برای توسعه‌دهندگان مهیا کرده است. مالکیت The PlayFab مثالی مستقیم برای این موضوع به شمار می‌رود. این‌ها اهرم‌هایی هستند که شرکت مایکروسافت در دنیای گیم در اختیار دارد و سرمایه‌گذاران نیز می‌‌توانند روی موارد اشاره شده به خصوص روی  حساب ویژه‌ای باز کنند.

امی هود نیز اضافه کرد که انتظار دارد تا عملکرد سرویس‌ها و نرم‌افزارهای پلتفرم XBOX همواره در ات مالی آینده هم با رشد همراه باشد. بخشی از این موضوع به عملکرد ماه‌های گذشته بستگی دارد. در ات کنونی افزایش درآمد دو رقمی به چشم می‌خورد که باید ادامه داشته باشد. علاوه‌بر این ممکن است نوساناتی نیز در آمار و ارقام وجود داشته باشد. بازی‌های ترد پارتی همواره باعث افزایش درآمد می‌شوند.

منبع: Dualshockers.com