پیش نمایش

پیش نمایش بازی Dishonored: Death Of The Outsider

پیش نمایش بازی Dishonored: Death Of The Outsider

یک معبود در دنیای Dishonored است و حتی کسانی هم که در ظاهر به او اعتقادی ندارند، حسابی در خلوت خود باورش دارند و به او احترام می‌گذارند. چهار هزار سال قبل به دنیا آمده و هیچ خبری از خانواده او نیست. اطلاعات شخصی از او، آن قدری کم است که به طور کلی بتوان او را یک وجود مرموز دانست که از همان ابتدای آغاز بشریت، در به توازن رساندن جهان دست داشته. نه می توان او را نماد خوبی دانست و نه نماد شر؛ حضور او در این دنیا برای برقراری توازن است. بسته به منافع، یا وضع را بهتر می‎کند یا خراب‌تر. در ادامه با پیش نمایش بازی Dishonored: Death Of The Outsider همراه VGMAG باشید.

در مورد The Outsider صحبت می‌کنیم، کسی که همواره حضورش در سری Dishonored سوالات مختلفی را پیرامون ماهیت وجودی‌ او در ذهن مخاطب ایجاد کرده. اخیراً، کارناکا (Karnaca) یک شب آرام نداشته و هرج و مرج تمام نقاط این شهر را فرا گرفته است. به نظر، توازن این دنیا از دست The Outsider در رفته. شاید هم او خودش عامل اصلی هرج و مرج است. به هر حال، کلید از بین بردن هرج و مرج The Outsider است. بعد از نابود کردن افراد فاسدی که به تاج و تخت پادشاهی نظر داشتند، اکنون وقت آن رسیده تا خود The Outsider هم نابود شود و یک بار برای همیشه، صلح به کارناکا بازگردد.

پیش نمایش بازی Dishonored: Death Of The Outsider

نقشه قتل

ماجراهای این بسته الحاقی(Expansion) چندین ماه پس از پایان وقایع مربوط به Dishonored 2 رخ می‌دهد. ماجرا از این قرار است که بیلی لورک (Billie Lurk) معروف به کارناکا باز می‌گردد تا با مرشد خود یعنی Daud همراه شود. بیلی لورک همان مگان فاستر (Meagan Foster) در نسخه دوم است. اولین سوال مهم همین جا مطرح می‎شود: به چه علت بیلی و Daud پس از اتفاقاتی که در بسته‌های الحاقی نسخه اول شاهد آن بودیم، دوباره با یکدیگر همراه می‌شوند؟ چه چیزی باعث شده تا Daud او را ببخشد؟

این‌ها سوالاتی است که فقط عرضه Death Of The Outsider می‌تواند به آن پاسخ دهد. البته این را در نظر داشته باشید که اگر نسخه دوم را در حالت Low Chaos به پایان برسانید بیلی هویت حقیقی خود را قبل از مرحله آخر فاش می‌کند و در انتخاب دیالوگ، اگر با او ملایم برخورد کنید او به سراغ یافتن Daud می‌رود. اگر سازندگان دست به دامن آن پایان خاص شده باشند دیگر نیازی نیست به سوال خاصی پاسخ دهند!

البته هنوز خود سازندگان در این زمینه بیانیه رسمی نداده‌اند. به هر حال، بیلی به سراغ Daud می‌رود. در تریلر اول بازی شاهد آن بودیم که بیلی به سراغ نجات Daud می‌رود تا او را نجات دهد، Daud که البته اکنون پیر شده و معلوم است که حسابی سرد و گرم روزگار را چشیده است. او و بیلی به سراغ یافتن منبع اصلی هرج و مرج در امپراتوری می‌روند. احتمالا، وضع از همیشه خراب‌تر است تا جایی که Daud هم منافع شخصی خود را کنار گذاشته و به دنبال کمک به ایجاد آرامش در شهر است.

شاید هم دلیل دیگری برای این تلاش Daud و بیلی برای رسیدن شهر به آرامش وجود دارد و ما از آن بی‌خبریم ولی فعلاً تنها فرضیه‌ای که مطرح شده، همان تغییر شخصیت Daud در گذر زمان است. Daud و بیلی متوجه می‌شوند که ریشه تمامی هرج و مرج در امپراتوری و ریشه تمام مشکلات، شخص The Outsider است. قرار است تا این نسخه بیشتر از هر نسخه دیگری به The Outsider، گذشته او و افکار و اندیشه‌های او بپردازد. به نظر Death Of The Outsider آمده تا تمامی سوالاتی که در دو نسخه قبلی برایمان ایجاد شده بود را نیز پاسخ دهد. به عنوان آخرین نکته در مورد بخش داستانی، بد نیست بدانید که لورک نام خانوادگی بیلی نیست و صرفاً یک لقب است.

پیش نمایش بازی Dishonored: Death Of The Outsider

انجمن قاتلان مرده

گیم پلی بازی نسبت به دو نسخه قبلی سری تقریباً بدون تفاوت باقی خواهد ماند. یعنی باز هم باید با زاویه دوربین اول شخص، به سراغ از بین بردن اهداف رفت. هنوز هم آزادی عمل در گیم پلی بازی حرف اول و آخر را می‌زند و این خود گیمر است که راه پیشروی خود را در بازی مشخص می‎کند. این بار در گوشه و کنار مناطق جدیدی از کارناکا باید به سایه‌ها چسبید و راه خود را باز کرد.

محیط‌های جدید که پیش‌تر در سری دیده نشده یکی از موارد جدیدی است که بازی روی آن مانور داده و قرار است به تاریک‌ترین و مخوف‌ترین مناطق کارناکا سفر کنیم. نکته جالب آن است که بیلی لورک خودش توانایی‌ها و ابزار خاص خود را دارد. او و Daud با هم به خلا (Void) سفر می‎کنند و به نظر قدرت‌های ماورایی Daud و کوروو (Corvo) به او نیز سرایت کرده است.

او یک قاتل حرفه‌ای است و قطعاً ابزارهای مخصوصش، کمک به سزایی در پیشبرد مراحل خواهد کرد. نکته بعدی آن است که هنوز نقش Daud در بازی مشخص نشده. آیا او هم با بیلی در ماموریت‌ها شرکت خواهد کرد؟ یا به مانند خود بیلی در نسخه دوم، بیشتر نقش یک مشاور و مرشد را برای توضیح مراحل خواهد داشت؟ مورد دوم در نگاه اول صحیح‌تر به نظر می‌رسد. شاید هم او ماموریت‌های دیگری را برعهده بگیرد.

در این نسخه به مسابقات زیرزمینی هم سرک خواهیم کشید و با ابعاد جدیدی از شهر کارناکا آشنا خواهیم شد. یک نکته جالب در مورد این نسخه، آن است که در Death Of The Outsider یک مرحله مربوط به سرقت از بانک وجود دارد. قطعاً سرقت از بانک با حال و هوای گیم پلی سری Dishonored لذت خاص خودش را خواهد داشت و یک تجربه کاملاً نوین و منحصر به فرد در دنیای این سری خواهد بود.

پیش نمایش بازی Dishonored: Death Of The Outsider

بیلی در طول راه باید با دشمنان مختلفی روبرو شود. در وهله اول باید گفت که مدل‌های جدیدی از سربازهای مکانیکی یا همان Clockwork Soldiers تولید شده‌اند و نسبت به نسخه دوم، با دشمنان سرسخت‌تری روبرو خواهیم شد. از سوی دیگر باز هم با خواهران محفل Oracular Order دست و پنچه نرم خواهیم کرد که دشمنانی نام آشنا محسوب می‌شوند. یک گروه از معتقدین سرسخت به The Outsider هم راه بیلی و Daud را برای انجام ماموریت خود سخت خواهند کرد.

ماموریت‌های فرعی در این نسخه به قراردادها (Contracts) تغییر نام داده‌اند و  به این صورت هستند که به شما قراردادی برای کشتن یک فرد با روشی مخصوص داده می‌شود. قطعاً این ماموریت‌های فرعی بهتر از گذشته خواهند بود و بیشتر در بازی خواهند درخشید. در نهایت باید گفت که قابلیتی در بازی گنجانده شده که با آن می‌توان بازی را در یک حالت New Game Plus اجرا کرد و توانایی‌های موجود در نسخه دوم را مورد استفاده قرار داد. با توجه به 30 دلاری بودن بازی، نباید انتظار زیادی در حد و اندازه نسخه‌های اصلی سری داشته باشیم و احتمالاً این بازی نصف آن‌ها به طول خواهد انجامید.

پیش نمایش بازی Dishonored: Death Of The Outsider

به رنگ ارغوان

از لحاظ گرافیکی باز هم بازی به سراغ موتور گرافیکی Void Engine رفته که قبلاً عملکرد آن را در نسخه دوم سری دیده‌ایم. این سری همیشه از لحاظ هنری گرافیک بسیار مطلوبی داشته ولی از لحاظ فنی، همیشه یک قدم از دیگر عناوین سطح اول عقب‎تر بوده است. استفاده دوباره از این موتور خبر چندان خوبی به نظر نمی‌رسد. البته با توجه به اینکه Death Of The Outsider یک بسته الحاقیست و اختلاف زمانی کمتر از یک سال نسبت به نسخه دوم از لحاظ زمان عرضه، انتظاری جز این هم نمی‌رفت.

بهتر است امیدوار باشیم که آن مشکلات گرافیکی و فنی عجیب و غریب نسخه دوم در هنگام عرضه گریبان گیر این بازی نشود. از لحاظ صداگذاری هم به نظر باز باید شاهد حضور روزاریو داوسون (Rosario Dawson) دوست داشتنی در نقش بیلی لورک باشیم. هنوز آهنگساز این عنوان معرفی نشده است.به هر حال، باید بازگشت سری Dishonored را به فال نیک گرفت و امیدوار بود که Death Of The Outsider علی رغم اینکه صرفا یک بسته الحاقیست، وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. در تاریخ 15 سپتامبر (26 شهریور) با PC، Xbox One یا PS4 خود می‌توانید برای کشتن The Outsider، کمر همت ببندید.

پیش نمایش بازی Dishonored: Death Of The Outsider


پیش نمایش بازی Dishonored: Death Of The Outsider

دانیال دهقانی

دانیال دهقانی

۱ نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید
  • با تشکر از جناب دهقانی بابت مقاله ی مختصر و مفیدشون.
    به شخصه از این اکسپنشن داستانی بیشتر از lost legacy خوشم اومد و یکی از دلایلشم بازگشت شخصیت duad هست که تو بسته های الحاقی نسخه اول واقعا خوش درخشید و به نظرم خاکستری ترین شخصیت دنیای dishonored هست.
    جناب دهقانی اگه لطف کنید بگید این تصاویر داخل مقاله رو از کدوم منبع گرفتید ?چون گشتم پیدا نکردم .بیشتر از والپیپر اولی مقاله خوشم اومد :yes:
    با تشکر